روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 اسفند 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 59984
0
0
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی:
طرح ملی خدمات نوروزی 98از 25 اسفندماه شروع می‌شود
مشهد- سید علی شفیعی- خبرنگارهمدلی: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: طرح ملی خدمات نوروزی 98 با دستور اداره‌کل جمعیت هلال احمر از 25 اسفندماه تا 17 فروردین 98 در سراسر کشور اجرا خواهد شد.
مجتبی احمدی در نشست خبری طرح‌های امداد و نجات جوانان و داوطلبان نوروز ۹۸ عنوان کرد: جمعیت هلال‌احمر در راستای تحقق اصل ۲۳ قانون اساسی و به استناد بند‌های ۶، ۲، ۷ و 1 ماده سه قانون اساس‌نامه جمعیت هلال احمر جهموری اسلامی ایران که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده برای ارائه خدمات امداد و نجات، کمک‌های اولیه و خدمات اجتماعی در جهت تسکین آسیب‌دیدگان از ۲۵ اسفند ماه و در بعضی از مناطق در 27 اسفندماه طرح ملی خدمات نوروزی را با دستور اداره‌کل جمعیت هلال احمر در سراسر کشور ایجاد می‌کند.
وی افزود: در همین راستا در حوزه‌های مختلف، سازمان امداد و نجات و داوطلبان، برای رسیدن به اهداف، 89 پایگاه موقت و ثابت امداد و نجات و طرح ایمنی و سلامت، در راه‌های مواصلاتی و پرتردد استان با حضور 23 شعبه و خیل عظیم جوانان، امدادگران و همکاران هلال احمر تا ۱۷ فروردین ماه در خدمت زائرین و مجاورین حضرت رضا خواهند بود که با توجه به ابعاد سیاحتی و گردشگری این شهر بتوانیم خدمات مرتبط با شرح وظایف در ماده ۳ اساس‌نامه را اجرا کنیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: این سازمان جهت ارائه سریع‌ترین عملیات پاسخ‌گویی و بهره‌بری از ظرفیت و توان پاسخ‌گویی و افزایش تعامل و همکاری با سایر دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی را افزایش می‌دهد و توان بالای جمعیت هلال احمر برای خدمت‌رسانی در سازمان امداد و نجات و کاهش خطرات سفر خصوصاً در بحث ایمنی و سلامت مسافرین را نشان می‌دهد.
وی افزود: افزایش عملیاتی تیم‌های بشردوستانه سازمان جوانان و حمایت از زندگی سایر انسان‌ها و استفاده از فناوری‌های نوین در کمک به سفری سالم و ایمن با هدف تامین و امنیت روانی و کاهش تلفات انسانی مسافرین، ترویج فرهنگ پیشگیری از طریق ارتقا سطح آگاهی‌ عمومی در امر حوادث و سوانح ترافیکی و معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های سلازمان جوانان درارائه خدمات امدادی
و فرهنگی در ابعاد ملی و بین‌المللی از اهداف این طرح است.
احمدی خاطرنشان کرد: همچنین در سازمان داوطلبان که افراد بالای 29 سال را شامل می‌شوند: ترویج فرهنگ بشردوستی، کمک به خانواده‌های بی‌فرزند و سالمند، پاسداشت و تکریم مقام والای شهدا، افزایش و اثربخشی داوطلبان در یاری‌رساندن به هم نوع، افزایش سرمایه اجتماعی جمعیت برای گسترش خدمات عام‌المنفعه و بشردوستانه که این طرح‌ها در جمعیت هلال احمر برای ایام نوروز 98 اجرا می‌شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی تصریح کرد: طرح امداد و نجات، طرح ایمنی و سلامت، طرح داوطلب‌یار سلامت امداد و نجات، نیابت و طرح فرشتگان رحمت را در ایام نوروز با حضور جامعه داوطلب و اعضای هلال احمر و امدادگران انجام می‌شود.
وی افزود: در طرح نوروزی ۴۶ دستگاه اتوبوس، دستگاه آمبولانس و یک فروند بالگرد عملیاتی، خودروهای ارتباطی، خودروهای سبک کمک‌دار و همچنین در یک ماه اخیر چهار دستگاه از مدرن‌ترین ست‌های نجات از سازمان امداد و نجات به ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان تحویل ناوگان شد که از این ظرفیت هم در
این ایام استفاده خواهد شد. بیش از ۶ هزار و ۴۶۸ نفر نیروی عملیاتی در طرح امداد و نجات اعم از نجات‌گر و پرسنل حضور خواهند داشت و همچنین 807 نفر عضو سازمان جوانان
در قالب طرح ایمنی و سلامت به ارائه خدمت مشغول خواهند بود.
احمدی گفت: 120 نفر پرسنل و نجات‌گر در حرم مطهر در لحظه تحویل سال نو برای پوشش امدادی و عملیاتی مستقر خواهند شد. سخنرانی مقام معظم رهبری در روز اول فروردین که سیاست‌ها و راهبردهای یک‌ساله کشور و شعار سال و توصیه‌های خاص ایشان در ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است، مردم را برای شروع سال جدید ترغیب می‌کند. 90 نفر از نجات‌گران، پرسنل و نجات‌گران و تیم‌های ویژه سحاب ثامن‌یار به همراه آمادگی یک فروند بالگرد میل ۱۱۷ در خدمت این برنامه ویژه خواهند بود.
وی تاکید کرد: در طرح سلامت و ایمنی، ارتقاء، آگاهی و تغییر نگرش شهروندان به عنوان یک رویکرد ایمنی و سلامت‌محور و سلامت سفر با حساس‌سازی افراد نسبت به سلامت سفر از طرح‌های سازمان جوانان است که با موضوع افزایش بهداشت روانی به عنوان یک دغدغه جدی برای حمایت از سلامت انسان‌ها که جزو اهداف تعیین‌شده هلال احمر است در این طرح پیگیری می‌شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه