روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 اسفند 1397  |  سیاست  |  کد خبر: 59961
0
0
توزیع بهداشتی رایگان در دبیرستان‌های انگلیس
همدلی| ‏از اواخر تابستان آینده، لوازم بهداشت پریود نظیر تامپون و نوار بهداشتی در دبیرستان‌های انگلستان به صورت رایگان فراهم می‌شود. صفحه اینستاگرام کارزار «پریود مجانی» اعلام کرد، دولت متعهد شده است، محصولات بهداشت قاعدگی را به رایگان در همه دبیرستان‌ها در دسترس قرار دهد. «پریود مجانی» کارزاری است که دو سال پیش توسط دختری ۱۷ ساله به نام آمیکا جورج آغاز شد و اقدام حقوقی را نیز به کارزار مردمی‌اش اضافه کرد تا از دولت درخواست کند در همه دبیرستان‌ها، کالج‌ها و دانشگاه‌ها، لوازم بهداشت پریود را در دسترس قرار دهد. صفحه اینستاگرام این کارزار می‌نویسد که در فرایند این کارزار طوماری به امضای ۲۷۱هزار نفر رسیده و یک تجمع ۲هزار نفری هم برگزار شده است.
فیلیپ هموند، رئیس خزانه بریتانیا بناست این خبر را به طور رسمی اعلام کند.
جورج، این خبر را «قدمی بزرگ روبه‌جلو برای برابری جنسی» خوانده است: «پریود هرگز نباید یک کودک را از رسیدن به پتانسیل واقعی‌اش دور نگه دارد.» حامیان این کارزار می‌گویند که گروه‌هایی در میان دانش‌آموزان به دلیل مشکلات مالی و خانوادگی امکان تهیه لوازم مناسب بهداشت پریود را ندارند و این مانعی بر سر راه تحصیل آن‌ها می‌شود. آمارها نشان می‌دهد بیش از ۱۳۷هزار دانش‌آموز در سراسر بریتانیا، به دلیل عدم دسترسی به محصولات بهداشت پریود به مدرسه نرفته‌اند، تقریباً نیمی از دانش‌آموزان دختر حداقل یک روز به خاطر پریود مدرسه را از دست داده‌اند و تخمین زده می‌شود، ۱۰درصد فقیرتر از آن هستند که این محصولات را بخرند.
چند روز پیش، یکی از نمایندگان زن پارلمان بریتانیا در سخنرانی خود در مجلس گفت هزینه پریود برای زنان در بریتانیا سالیانه ۵۰۰پوند است که همه توانایی پرداخت آن را ندارند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه