روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
22 دی 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 57475
0
0
دبیراجرایی اولین کنفرانس بین المللی تربیت دینی درادیان ابراهیمی عنوان کرد:
تربیت دینی یکی از بحث‌های چالش برانگیز در ادیان ابراهیمی است
مشهد- سید علی شفیعی- خبرنگارهمدلی: دبیر اجرایی اولین کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی با بیان اینکه ما به دنبال راهکارهای علمی تربیت دینی هستیم، گفت: تربیت دینی یکی از بحث‌های مهم و چالش برانگیز در ادیان ابراهیمی است.
علی سروری مجد عنوان کرد: این کنفرانس علمی در اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود و دو پیش نشست تخصصی برای این کنفرانس طراحی شده است.
وی با بیان اینکه دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) مجری اصلی این برنامه است، ادامه داد: سایر دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه سراسر کشور و برخی از پژوهشگاه‌ها در برگزاری این کنفرانس مشارکت دارند.
سروری در ادامه به اهداف برگزاری اولین کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی اشاره کرد و گفت: تعامل و همفکری اندیشمندان مسلمان با سایر ادیان ابراهیمی در خصوص مبانی، مسائل و چالش‌های مختلف در خصوص تربیت دینی از مهم‌ترین اهداف این کنفرانس علمی است.
دبیر اجرایی اولین کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی همچنین تبادل تجارب علمی ادیان ابراهیمی و به اشتراک گذاشتن این تجربیات و همچنین زمینه‌سازی دست‌یابی به تولید دانش ادیان ابراهیمی را از دیگر اهداف این کنفرانس برشمرد.
وی افزود: امام رضا(ع) با مناظراتشان با ادیان و مذاهب مختلف موجب توسعه علوم مختلف در خراسان و جهان اسلام شد.
سروری خاطر نشان کرد: یکی دیگر از اهداف برگزاری این کنفرانس، شناساندن نهضت علمی با موضوع تربیت دینی به تمام جهانیان است. این نهضت علمی توسط امام رضا(ع) در اواخر قرن دوم و و اوایل قرن سوم بوجود آمده است.
وی فلسفه تربیت دینی، نظریه‌ها و الگوهای تربیت دینی، تجربه‌های تربیت دینی در خصوص آموزش عمومی و نهادهای دولتی و همچنین تربیت دینی در معارف رضوی را از محورهای این کنفرانس دانست و گفت: هدف ما این است که معارف رضوی با محوریت تربیت دینی بیشتر به دنیا معرفی شود.
دبیر اجرایی اولین کنفرانس بین المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی یادآور شد: فراخوان این کنفرانس از طریق سایت و فضای مجازی در اختیار مخاطبان قرار گرفته است و زمان برگزاری این رویداد نیمه دوم اسفندماه است.
وی افزود: نخستین پیش نشست در کشور لبنان شهر بیروت با حضور اساتید ایرانی و لبنانی برگزار شد. یکی از دستاوردهای این سفر برای ما آشنایی با مدارس دینی فعال در عرصه تربیت دینی کشور لبنان و تبادل تجربیات این مدارس با موسسات آموزشی کشور ایران بود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه