روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
15 آذر 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 55880
0
0
ساخت چهار هزار و 664 واحد مسکونی خوزستان در برنامه بازآفرینی شهری
اهواز - همدلی| مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک بازآفرینی شهری بین دستگاه‌های اجرایی باید چهار هزار و 664 واحد مسکونی با توجه به اعتبارات، تسهیلات و سرمایه گذاری بخش خصوصی تا پایان سال مالی 1397(تیرماه98) در خوزستان ساخته شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، عباس پورسلان در جلسه ستاد بازآفرینی شهری خوزستان اظهار داشت: در این راستا زمین‌های مستعد و مازاد دستگاه‌هایی که می تواند در اجرای این سند ملی موثر باشد را شناسایی می کنیم.
پورسلان با اشاره به اینکه ستادهای استانی این طرح باید جمع بندی و نیازهای خود را به ستاد استانی ارسال کنند، گفت: بر اساس این برنامه مشترک بین دستگاه‌های اجرایی باید چهار هزار و 664 واحد مسکونی با توجه به اعتبارات، تسهیلات و سرمایه گذاری بخش خصوصی تا پایان سال مالی 1397(تیرماه98) در خوزستان ساخته شود.
وی با بیان اینکه تاکنون هیچ کدام از دستگاه‌های اجرایی نسبت به واگذاری زمین‌های مازاد خود اقدام نکرده افزود:به همین دلیل با توجه به وضعیت اضطراری کوی منبع آب اهواز، شهر جدید رامین به عنوان محل جابجایی خانواده‌هایی انتخاب شد که در پهنه پرخطر این منطقه قرار دارند.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان ادامه داد: شهرهای جدید به عنوان سرمایه دولت محسوب می شوند که باید مورد استفاده قرار بگیرند و در این راستا تعداد 10 خانوار که منازل آنها در کوی منبع آب تخریب شد در آنجا مستقر شده اند.
پورسلان یادآور شد: هم اکنون 120 واحد مسکونی در شهر جدید رامین پیشرفت 99 درصدی و بیش از 85 درصدی دارند و برای تکمیل و ایجاد شرایط لازم برای اسکان خانواده‌هایی که از منبع آب به این شهر جابجا می شوند باید دستگاه‌های خدماتی مانند آبفا، گاز و برق تکمیل زیر ساخت‌های خود را سرعت بخشند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه