روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
15 آذر 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 55878
0
0
رئیس بیمارستان رضوی مشهد مطرح کرد:
برگزاری دومین کنگره بین‌المللی قلب ایران و اروپا با حضور متخصصانی از 20 کشور دنیا
مشهد - سید علی شفیعی - همدلی | رئیس بیمارستان رضوی مشهد با اشاره به برگزاری دومین کنگره بین‌المللی قلب ایران و اروپا با حضور متخصصانی از 20 کشور دنیا گفت: آستان قدس رضوی در سال‌های اخیر همت بزرگی در احداث معاونت علمی کرده که در راستای توسعه علم و فناوری است.
رضا سعیدی در نشست خبری دومین کنگره بین‌المللی قلب ایران و اروپا که در بیمارستان رضوی مشهد برگزار شد، گفت: آستان قدس رضوی در سال‌های اخیر همت بزرگی در احداث معاونت علمی در راستای توسعه علم و فناوری انجام داده است، به‌طوری‌که در جهت اهمیت مسائل سلامت، آستان قدس رضوی اقدام به راه‌اندازی بنیاد سلامت کرده است.
رئیس بیمارستان رضوی بابیان اینکه کنگره بین‌المللی قلب ایران و اروپا یکی از نمودی کارهای علمی آستان قدس رضوی است بیان کرد: آستان قدس برنامه‌ریزی کرده تا مشهد به مرجعیت علمی برسد و در حوزه علم و فناوری بتواند جایگاهی داشته باشد اما به مقدماتی نیاز دارد که یکی از این مقدمات گرد هم آوردن دانشمندان و افراد برجسته علمی از کشورهای مختلف و افزایش ارتباطات علمی با سایر مراکز علمی دنیا است.
وی با اشاره به اینکه 20 کشور از سراسر دنیا در این سمینار شرکت می‌کنند اظهار کرد: در این کنگره 30 مهمان خارجی و از مهمانان داخلی نیز 100 نفر از اساتید دانشگاه‌های مختلف و نزدیک به 30 دانشگاه، انجمن و مرکز علمی حضور دارند که مهم‌ترین آن انجمن قلب ایران است.
سعیدی تصریح کرد: در طول تاسیس بیمارستان تاکنون 260 همایش، کارگاه و سمینار علمی توسط بیمارستان رضوی برگزارشده که از این تعداد 100 کارگاه و سمینار به‌صورت بین‌المللی برگزارشده است.
رئیس بیمارستان رضوی بابیان اینکه سالن‌های همایش بیمارستان استانداردهای لازم را ندارد بیان کرد: امیدواریم در سال آینده، با بهره‌برداری از سالن همایش جدید و اتاق‌های عمل پیشرفته در برگزاری همایش‌ها با مشکلات کمتری مواجه شویم.
وی بابیان اینکه بیمارستان رضوی برخلاف سایر بیمارستان‌های خصوصی به دنبال درآمدزایی نیست بلکه هدف آن خدمت‌رسانی است متذکر شد: در کمتر از دو سال اخیر راه‌اندازی واحد مددکاری در بیمارستان را تصویب و فعال کردیم به‌طوری‌که تاکنون نیز 4 میلیارد تومان کمک به بیماران محروم انجام‌شده است. در سال جاری نیز به دنبال این هستیم تا موقوفات سلامت و خیرین در واحد مخصوص به این موضوع اختصاص یابد.
حضور 700 شرکت‌کننده در کنگره بین‌المللی قلب ایران و اروپا .
در ادامه رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی گفت: در این کنگره تبادل علمی و تکنیکی روش‌های جدید برای آشنایی با توانمندی‌های کشور وجود دارد که شرکت‌کنندگان در این همایش 500 نفر از متخصصین و جراح قلب و 200 نفر از رشته‌های پرستاری مرتبط با بیماری‌های قلبی شرکت می‌کنند.
محمود شبستری بیان کرد: تمامی شرکت‌های تجهیزاتی در هزینه‌های سمینار به کمک آمده‌اند و اکنون هزینه‌های کنگره کمتر شده است و شرکت‌ها برای توسعه دانش تجهیزات و به‌کارگیری دانش به میدان آمده‌اند.
وی اظهار کرد: در کنگره بین‌المللی قلب ایران و اروپا 17 کشور دنیا حضور دارند که تماماً گروه‌های علمی هستند که نشان‌دهنده این است که خارج از فضای سیاسی موجود می‌توان در حوزه علمی ارتباط خوبی با دانشمندان کل جهان داشته باشیم.
رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی تصریح کرد: مسئولین کشور در نظر دارند در حوزه تبادل دانش و علم با دانشمندان خارج ارتباط خوبی داشته باشیم و در منطقه نیز تمام کشورهای همسایه در این سمینار شرکت می‌کنند و تعداد زیادی به‌عنوان شرکت‌کننده برای آموزش می‌آیند.
شبستری تصریح کرد: در این سمینار 35 نفر از برجستگان دنیا حضور دارند که استفاده از دانش این افراد برجسته دنیا برای کشور و منطقه ما یک اعتلای علمی را منجر شود و لازم است مردم آگاه شوند و اعتماد داشته باشند که پزشکی کشور به‌خصوص در حوزه قلب جایگاه خوبی دارد.
رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی بابیان اینکه کشور ایران در بین کشورهای همسایه ازلحاظ پزشکی و تخصص قلب سرآمد است گفت: نتایج این سمینارها در توسعه رشته پزشکی قلب بی‌نظیر است و با توجه به اینکه در کشورهای توسعه‌یافته و کشور ما شایع‌ترین علت مرگ بیماری‌های قلبی و عروقی بوده پیشگیری بهترین درمان است که نیاز به آموزش و ارتقای فرهنگ آموزش پزشکی دارد.
یک درصد تولدها به بیماری‌های مادرزادی قلب مبتلا هستند . در این نشست بهزاد علیزاده، دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی کاسپین گفت: امسال شاهد برگزاری دومین کنگره بین‌المللی بانام کاسپین هستیم که از سال گذشته این نام انتخاب شد ودراین کنگره بیشتربه موضوع بیماری‌های مادرزادی قلب، ساختمانی ودریچه ای قلب وروش‌هاوتکنیک‌های جدیدی که برای درمان این بیماران صورت می گیرد،اشاره می شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه