روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
15 آبان 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 54762
0
0
نباید وضعیت سینمای اجتماعی را گردن فیلم‌های کمدی بیندازیم
رامبد جوان می‌گوید: ساخت فیلم کمدی نوعی ظرافت می‌خواهد که متاسفانه خیلی از ما آن را بلد نیستیم اما ‌نباید از کارگردان‌هایی هم که سراغ ساخت کمدی می‌روند ایراد گرفت.
در روزهای گذشته اظهار نظرهای مختلفی از سوی برخی فیلمسازانی که در حوزه سینمای اجتماعی فعال بوده و هستند، منتشر شد و آنها انتقاداتی را نسبت به افزایش تولید فیلم‌های کمدی داشتند و معتقد بودند بیشترشان کیفیت چندانی ندارند، با عنوان مبتذل یاد می‌شوند و سینماها را به قبضه خود درآورده‌اند.
در این بین شاید تنها نقطه نظر مشترک، بلامانع دانستن کمدی‌هایی مثل «اجاره‌نشین‌ها» بود اما با وجود این نظرات، رامبد جوان که ساخت کمدی موفق «ورود اقایان ممنوع» را در کارنامه دارد، گفت: افزایش تولید فیلم‌های کمدی در شرایط فعلی جامعه، اتفاقی طبیعی است و اگر می‌خواهیم مردم تماشای فیلم‌های غیرکمدی را هم در سبد خرید خود قرار دهند باید کیفیت را افزایش داد.
جوان که به زودی فیلم تازه‌اش با نام «قانون مورفی» را که اتفاقا کمدی هم هست بر پرده سینماها اکران می‌کند، درباره انتقاداتی که از چند سال اخیر به فیلم‌های کمدی وارد می‌شود و در عین حال برخی فیلمسازان اجتماعی هم رو به ساخت فیلم کمدی آورده‌اند، به ایسنا گفت: قاعدتا این روند خودش به یک خروجی می‌رسد چون کمدی را نمی‌شود حذف کرد و مردم، هم کمدی دوست دارند و هم به آن نیاز دارند. در تمام دنیا هم فیلم‌های کمدی پرفروش هستند و اتفاقا خیلی از فیلم‌های کمدی پرفروش، سخیف هستند. در سینمای آمریکا هم چنین جریانی وجود دارد ولی ما اصولا بلاتکلیف هستیم و دلیل نمی‌شود که مثلا وضعیت سینمای اجتماعی را گردن فیلم‌های کمدی بیندازیم.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه