روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
15 آبان 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 54759
0
0
آغاز تور گروه موسیقی بوشهری از اولین هفته آذرماه
آوای موج، طنین انداز می شود
گروه موسیقی آوای موج به خوانندگی عیسی سلیمیان و سرپرستی محسن آقایی اولین هفته از آذر ماه ۱۳۹۷ در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت، این در حالی است که اجراهای این گروه در قالب یک تور از اوایل آذر ماه در بوشهر آغاز می‌شود.
بهروز فرح شیرازی مدیر رسانه‌ای آوای موج با اعلام این خبر، درباره جزئیات تور کنسرت‌های این گروه موسیقی گفت: «آوای موج، تور کنسرت‌هایش را ابتدای آذر ماه از بوشهر آغاز کرده و هفتم این ماه، میهمان تالار وحدت خواهد بود و پس از آن در شهر‌های اصفهان، شیراز، اهواز، تهران (آزادی) و رشت به اجرای کنسرت می‌پردازد».
او با توجه به آنچه در تمرین‌های گروه مشاهده می‌کند، درباره حال و هوای اجرای آوای موج گفت: «عیسی سلیمیان که پس از خداحافظی ابدی استاد محمود جهان با گروه موسیقی آوای موج به ما پیوسته، از خوانندگان پر شور و حال موسیقی بوشهر است، او با تسلط به گوشه‌های اوج موسیقی جنوب و با مُنگه‌ها و شلوغ‌کاری‌های موسیقی زنده بندری، فضایی خاطره انگیز از یک اجرای به تمام معنی زنده به تصویر خواهد کشید که نه تنها بیننده را روی صندلی میخ کوب نمی‌کند بلکه تماشاچیان را وادار و مشتاق به پایکوبی و همراهی ایستاده کنسرت می‌نماید».
شیرازی درباره متمایز بودن آوای موج از دیگر گروه‌های موسیقی نواحی، توضیح داد و گفت: «آنچه موسیقی آوای موج را از سایر گروه‌های موسیقی نواحی متمایز می‌کند، شیطنت‌ها و شلوغ کاری‌های تمامی نوازنده‌ها و گروه کرال در حین اجرای خواننده گروه است». گروه موسیقی آوای موج، گروهی فولکلور است که به عنوان یکی از جوان‌ترین و فعال‌ترین گروه موسیقی نواحی ایران در سه دوره قبلِ جشنواره بین المللی موسیقی فجر همواره به عنوان پرفروش‌های این رویداد هنری، در بخش موسیقی نواحی درخشیده است.
آوای موج کار خود را به صورت حرفه‌ای از سال ٨٣ از بوشهر آغاز کرده و در این مدت توانسته به عنوان یکی از پرچمداران موسیقی نواحی ایران، فواصل موسیقی نواحی خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان را کوتاه کرده و با کنسرت‌های جنوبی، با تنوعی از موسیقی نواحی یاد شده تور کنسرتی خود را از ابتدای آذر ماه و از زادگاه خود شهر بوشهر از سر گیرد.
از فعالیت های امسال این گروه، می‌توان به شرکت در جشنواره نی انبانِ کشور ترکیه و حضور در جشنواره موسیقی نواحی و چند رویداد موسیقایی دیگر اشاره کرد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه