روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
15 آبان 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 54757
0
0
اعلام برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی حرم مطهر در دهه آخر صفردر حرم مطهررضوی
همدلی| حجت‌الاسلام والمسلمین سید جلال حسینی معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به این که رسالت اصلی معاونت تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی تبلیغ معارف اسلام ناب و بینش دینی با محوریت معارف رضوی است، اظهار کرد: این معاونت برای هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن مراسم‌های عزاداری دهه پایانی صفر از دو ماه قبل جلسات هیئت اندیشه‌ورزی را در خصوص مناسبت دهه پایانی صفر تشکیل داده و نظام موضوعات برنامه‌های این ایام را جمع‌بندی و برنامه‌ریزی کرده است.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی اضافه کرد: این معاونت درصدد آن است تا با برگزاری مراسم‌های عزاداری و سخنرانی مناسب، شاخصه‌های عزاداری با موازین ناب دینی و اسلامی را به جهان اسلام معرفی کند.
وی با اشاره به این که مجموعه موسسات و معاونت‌های آستان قدس رضوی برای برپایی برنامه عزاداری و میزبانی از زائران عزیز در دهه پایانی صفر آمادگی کامل دارند، عنوان کرد: راهپیمایی شکوهمند اربعین در کربلای معلی عظمت و شکوه اسلام ناب را به رخ جهانیان کشید و بعد از این مناسبت کاروان‌های زیارتی پیاده‌ به سمت بارگاه حضرت رضا(ع) تصویر ناب دیگری می‌آفرینند که پیش‌بینی می‌کنیم بیش 200 هزار زائر پیاده در این ایام به حرم مطهر مشرف شوند. حسینی گفت: معاونت تبلیغات امسال نیز با برگزاری برنامه‌های فرهنگی، عزاداری، سخنرانی، برگزاری حلقه‌های معرفت و اهدای محصولات فرهنگی متناسب از میهمانان علی‌ بن موسی‌الرضا(ع) در حرم مطهر رضوی پذیرایی می‌کند و برای زائران پیاده در رواق شیخ حرعاملی و همچنین شبستان‌های دیگر به صورت ویژه برنامه خواهد داشت. وی اظهار کرد: برجسته‌ترین مبلغان کشور برای اجرای 150 برنامه تبلیغی معارفی ویژه ایام پایانی صفر به حرم مطهر دعوت شدند که از جمله آیت‌الله علم الهدی و آیت الله کازرونی و حجج اسلام والمسلمین پناهیان، ماندگاری، رفیعی، سیدمهدی ‌میرباقری، شریعتی‌تبار، رضایی‌ تهرانی، حیدری‌ کاشانی و اسلامی‎فر را می‌توان نام برد.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های فرهنگی که صورت گرفته است موضوعاتی نظیر جایگاه وقف، آموزه‌های اخلاقی و سیاسی در سیره رضوی، جلوه‌های زندگانی پیامبر اعظم(ص) و بیان سیره و زندگانی امام رضا(ع) از جمله موضوعاتی است که سخنرانان در خصوص آن‌ها صحبت خواهند کرد. حسینی عنوان کرد: باشکوه‌ترین مراسم عزاداری و سوگواری نیز در دهه پایانی صفر بعد از هر نوبت از اقامه نماز با حضور مداحان برجسته کشوری در حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه