روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
15 آبان 1397  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 54753
0
0
راهی که آموزش و پرورش برای کاهش حقوق ارزی معلمان انتخاب کرد
رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش از صدور مجوز تاسیس ۱۵ مدرسه غیردولتی در خارج از کشور خبر داد و گفت: تاسیس و اداره یک مدرسه در خارج از کشور کار بسیار سختی است و باید هماهنگی‌های ویژه با دولت میزبان صورت گیرد
غلامرضا کریمی در گفت‌وگو با ایسنا،  از صدور مجوز تاسیس ۱۵ مدرسه غیردولتی در خارج از کشور خبر داد و اظهار کرد: تعدادی تقاضا برای راه‌اندازی مدارس غیردولتی دریافت کردیم که برای حدود ۱۵ مورد مجوز صادر شد.
وی افزود: تاسیس و اداره یک مدرسه در خارج از کشور کار بسیار سختی است و باید هماهنگی‌های ویژه با دولت میزبان صورت گیرد و استانداردهایی رعایت شود. با این حال ما اعلام امادگی کردیم تا تسهیلات لازم را در اختیار هر شخصی که توانمندی دارد قرار بدهیم.
کریمی همچنین با بیان اینکه به منظور کاهش هزینه‌ها در سال تحصیلی جاری در پی شرایط اقتصادی اخیر شمار معلمان اعزامی به خارج از کشور را کاهش دادیم اظهار کرد: به منظور جبران کمبود از نیروهای محلی و دانشجویان ایرانی خارج از کشور که ناچار نبودیم حقوق ارزی به آنها بپردازیم، استفاده کردیم و بخشی از معلمان ارزبگیر به ایران برگشتند.
وی ادامه داد: البته قبول داریم که با این اقدام کیفیت آموزش مقداری کاهش می‌یابد که امکان استفاده از سامانه فضای مجازی برای برخی دروس تخصصی را فراهم کردیم.
کریمی افزود: بودجه مرکز حدود ۱۷۰ میلیارد تومان بود که از طریق آن ۴۰ میلیون یورو ارز تامین می‌شد که در شرایط حاضر برای تامین همین میزان ارز و جبران کسری‌ها باید بودجه ریالی‌مان دو برابر شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه