روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
15 آبان 1397  |  سیاست  |  کد خبر: 54737
0
0
آلمان:
روابط تجاری مشروع با ایران باید حفظ شود
سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد که آلمان به دنبال راهی برای محافظت از شرکت‌ها در مقابل تحریم‌های اعمالی واشنگتن علیه تهران است.
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز ـ استفن سیبرت، سخنگوی دولت آلمان دیروز دوشنبه اعلام کرد که آلمان باور دارد که روابط تجاری مشروع با ایران باید حفظ شود.
وی در ادامه در ارتباط با حفاظت از شرکت‌های آلمانی در برابر تحریم‌های ضدایرانی آمریکا عنوان کرد: ما در حال ارزیابی هستیم که چگونه می‌توانیم از اساس روابط تجاری خود را در آنجا (ایران) حفاظت کنیم.
واشنگتن پیش‌تر با ارائه جزئیاتی جدید درباره این تحریم‌ها اعلام کرده که قصد دارد نام ۷۰۰ نهاد و شخص ایرانی را در فهرست سیاه تحریم‌های خود قرار دهد.
همچنین دیگر طرف‌های برجام، شامل اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان و انگلیس با صدور یک بیانیه مشترک از بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران «عمیقا» ابراز تاسف و تاکید کردند که این کشورها و اتحادیه اروپا از شرکت‌هایی که تبادلات تجاری قانونی با ایران دارند حمایت می‌کنند.
وزیران امورخارجه اروپایی همچنین بر تعهد خود برای همکاری و به‌ویژه حفظ راه‌های ارتباط مالی با ایران و تضمین ادامه صادرات نفت و گاز ایران تاکید کردند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه