روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
19 مهر 1397  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 53715
0
0
پرونده فساد یک ایرانی در فوتبال بلژیک
مجتبی بیات، صبح دیروز دستگیر شد. بیات که مدیر برنامه مشهور فوتبال بلژیک است با اتهام فساد روبروست. آنگونه که طرفداری گزارش داده بود پلیس بلژیک از صبح دیروز به دفتر اکثر باشگاه‌های لیگ هجوم برد. به گزارش HLN، همه چیز با دستگیری موجی(مجتبی) بیات آغاز می‌شود که نامش در فوتبال بلژیک غریبه نیست. این تاجر ۴۴ ساله که تاثیر زیادی در نقل و انتقالات لیگ بلژیک دارد، بازداشت شد. بازپرس فدرال تا لحظه تنظیم گزارش در مورد دلیل دستگیری، حاضر به مصاحبه نشده است. ۲سناریو مطرح است:‌ فرار مالیاتی و پولشویی از طریق محیط فوتبال و تبانی در لیگ.
ایوان لکو، سرمربی باشگاه موفق بروخه به اضافه یک داور سرشناس دیروز احضار شده‌اند. پلیس همچنین به دفتر باشگاه‌های بروخه، اندرلخت، خنک، استاندارد لیژ، خنت، کورتیاک، لوکرن و اوستنده سر زده و تمامی مدارک را با خود برده است. نام هرمان ون هولسبیک، سرمربی سابق اندرلخت هم در لیست کسانی که دستگیر شده اند، دیده می‌شود. رئیس اتحادیه داوران بلژیک می‌گوید تاکنون موفق نشده با داور دستگیر شده، ارتباط برقرار کند.
موجی یا مجتبی بیات، برادر مهدی بیات، مدیر کنونی باشگاه شارلوا است. باشگاهی که به بازیکنان ایرانی همواره روی خوش نشان داده است. طی سالیان اخیر همچنین شاهد انتقال بازیکنان ایرانی به سایر باشگاه‌های فوتبال بلژیک بوده‌ایم که همگی آنها امروز تحت بازرسی پلیس قرار گرفته‌اند. برادران بیات که متولد تهران هستند، در دهه ۶۰ به همراه خانواده ثروتمند خود به آمریکا و سپس به فرانسه می‌روند و در آنجا شهروند فرانسه می‌شوند. برخلاف ادعای برخی رسانه‌های فارسی زبان، تنها مجتبی بیات دستگیر شده است و مهدی بیات، تا زمان نگارش این مطلب با مشکلی روبرو نبوده است. مهدی بیات در مصاحبه با VP در بلژیک در مورد اتفاقات روز گذشته گفت: همین چند لحظه پیش در مورد این اتفاقات شنیده‌ام. کاملا گیج هستم و هیچ ایده‌ای ندارم چه اتفاقی برای برادرم و سایر مدیربرنامه‌‎ها رخ داده است. چیزی که با قاطعیت می‌توانم بگویم این است که شارلوا هیچ ارتباطی با دستگیری‌های امروز ندارد و پلیس حتی به باشگاه ما نیامده است. موجی، اصلا رابطه‌ای با ما ندارد.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه