روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
19 مهر 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 53710
0
0
واکنش فرزند معینی کرمانشاهی به شکایت از سه خواننده مشهور؛
سال‌هاست آثار را بدون اجازه می‌چاپند!
خانواده مرحوم رحیم معینی کرمانشاهی برای استفاده بدون اجازه از شعرهای او از سه خواننده مطرح، شکایت کرده‌اند؛ حالا فرزند این شاعر می‌گوید، فقط این سه نفر نیستند و از حرف‌های او این‌گونه برمی‌آید که آنها قرار است به غیر از این خواننده‌ها، از چند نفر دیگر نیز شکایت کنند.
به گزارش ایسنا، خبر شکایت ورثه رحیم معینی کرمانشاهی، شاعر و ترانه‌سرا از فرزاد فرزین، محمد معتمدی و سالار عقیلی، بار دیگر بازار حرف‌ها را سر موضوع کپی‌رایت داغ می‌کند و خلاءهای قانونی را در این زمینه به چالش می‌کشد. چندی پیش نیز اردلان سرفراز، ترانه‌سرای مقیم خارج از کشور از سه خواننده‌ دیگر (علی لهراسبی، سینا سرلک و رضا صادقی) به دلیل استفاده بدون اجازه از ترانه‌هایش شکایت کرده بود.
حسین معینی کرمانشاهی، فرزند رحیم معینی کرمانشاهی در این باره می‌گوید: «این آقایان سال‌هاست این آثار را بدون اجازه می‌چاپند. آقای سالار عقیلی چند سال پیش این ترانه‌ها را خواند و الان می‌گوید صدا و سیما به من اجازه داده است، اصلا صدا و سیما چه کاره است؟ مگر صدا و سیما صاحب آثار است که این شعرها را به شما بدهد؟
او در پاسخ به اینکه آیا به این خواننده‌ها تذکری داده یا خیر، بیان می‌کند: سرقت که تذکر نمی‌خواهد، وقتی انجام شد هم تذکری ندارد. این سه نفر تنها نیستند، آنها 10 نفر هستند. این داستان باید به تدریج جلو برود.
حسین معینی کرمانشاهی در ادامه و درباره پیگیری قضایی این جریان اظهار می‌کند: من وکیل دارم که به دنبال این ماجراست.
او همچنین درباره اینکه تمایل دارد درباره آن 10 نفر نیز صحبت کند، با بیان اینکه «قصدم شلوغ‌بازی کردن نیست» می‌گوید: اجازه بدهید این ماجرا از طریق عادی جلو برود. صحبت شلوغ بازی کردن نیست، صحبت این است که پدر من تا آخر عمرش اجاره‌نشین بود و من هم الان اجاره‌نشین هستم. حالا چرا باید مملکت اجازه بدهد به یک‌سری که این کارها را انجام بدهند؟ عده‌ای که ظاهرا به خود استاد می‌گویند.
ترانه‌های رحیم معینی کرمانشاهی سالیان بسیاری یکه‌تاز برنامه‌های رادیو و گل‌های رنگارنگ بود؛ اما با 23 سال سابقه‌ کار، درست زمانی که ترانه را به سمت تعالی می‌برد، بازنشسته شد. اکنون بسیاری از ترانه‌های معینی کرمانشاهی با صدای ساز و آواز بزرگان هنر این سرزمین درآمیخته است. این شاعر و هنرمند 26 آبان 1394 برای همیشه چشم از دنیا فروبست.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه