روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
21 شهریور 1397  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 52720
0
0
معاون اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی مطرح کرد:
برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در 140 بقعه متبرکه خراسان رضوی
سیدعلی شفیعی - خبرنگارهمدلی| معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در 140 بقعه متبرکه خراسان رضوی خبر داد و گفت: برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی از بخش‌های مختلف این طرح است.
حجت‌الاسلام جمال ایزدی در نشست خبری بصیرت عاشورایی؛ گفت: سازمان اوقاف در طول سال برنامه‌های متعددی را با توجه به‌مناسبت‌های مختلف در بقاع متبرکه این استان برگزار می‌کند.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بیان کرد: طرح آرامش بهاری و بصیرت عاشورایی به‌دلیل فضای کشور، بقاع متبرکه، اهمیت موضوع و نیز زمان طولانی طرح بصیرت عاشورایی این دو طرح از دیگر برنامه‌ها مهم‌تر هستند.
وی با اینکه در روایات فلسفه خلقت را عبادت بیان کردند و در این راستا، 124 هزار پیامبر آمدند و برای پذیرش دین اسلام زمینه‌سازی کردند و ادیان و شرایع بسیاری زمینه‌ساز دین اسلام بودند؛ افزود: پیامبر دین اسلام را بنا نهاد و دینی که از ابتدا در نزد خدا محبوب بوده، دین اسلام است.
ایزدی یادآور شد: با بعثت پیامبر(ص) و معجزه جاوید قرآن کریم که به‌واسطه پیامبر در اختیار مسلمانان قرار گرفت؛ دین اسلام کامل شد و بعد از آن دیگر قرار نیست اتفاقی رخ دهد و تا روز قیامت تغییری در آن ایجاد نمی‌شود. معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: زمان امام حسین(ع) زمان دفاع از دو رکن اصلی اسلام یعنی قرآن و عترت بود.
وی با بیان اینکه عزاداری ما به‌دلیل ارزشمندی فرهنگ عاشورا است؛ اظهار کرد: روز عاشورا بسیار ارزشمند بوده، دشمنان هم بر این مطلب اعتراف کردند، زیرا این روز سه فرهنگ عاشورا، ولایت‌پذیری و مهدویت را به ‌ارمغان آورد که آثار و برکات بسیاری دارد.
ایزدی با اشاره به‌طرح مناسبتی «بصیرت عاشورایی»؛ متذکر شد: در بحث بصیرت عاشورایی، می‌خواهیم روشنگری و بصیرت ایجاد کنیم، بنابراین از تاریخ 20 شهریور ماه و همزمان با آغاز ماه محرم تا پایان ماه صفر، طرح بصیرت عاشورایی را اجرا می‌کنیم.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: پایگاه‌های برگزارکننده این طرح، 140 بقعه از بقاع متبرکه این استان هستند که برگزاری برنامه‌های عمومی و اختصاصی می‌پردازند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه