روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
21 شهریور 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 52712
0
0
55 روز تا انتخابات نوامبرآخرین انتخابات اولیه
سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه، نیوهمپشایر، رود آیلند و نیویورک آخرین دورهای انتخابات انتخاب نامزدها برای انتخابات نوامبر را برگزار می‌کنند
دور انتخابی در حال پایان‌یافتن است و هر کدام از احزاب در این سه‌روز آخرین اعضای تیم‌های خود را برای رقابت‌های محلی، ایالتی و ملی بین جمهوری‌خواهان و دمکرات‌ها (و دیگران) را مشخص خواهند کرد. از هفته آینده تا نوامبر، برگه رایی به صندوق‌ها نخواهد افتاد و تا آن زمان برای دانستن نظرات رای‌دهندگان آمریکایی، باید به سراغ نظرسنجی‌ها برویم.
در عمل، اتفاقات این سه شب، باید آخرین روزهای رقابت‌های درون‌حزبی بر سر هویت احزاب را به پایان ببرند. در بین دمکرات‌ها، اختلاف بین «پیشرو»ها و ساختاری‌های حزب باید آخرین مرحله‌اش را طی کند و در حزب جمهوری‌خواه نیز دعوای ترامپیسم و سایرین باید پایان یابد اما سابقه نشان داده، این اختلافات به انحای مختلف خود را در فاصله بین انتخابات اولیه و عمومی نشان خواهند داد: از مقاومت حامیان یک گروه در مقابل رای‌دادن به گروه دیگر، تا کارزارهای علنی علیه فردی که حزب انتخاب کرده تا حتی شرکت در انتخابات به‌عنوان مستقل و رقابت با گزینه دیگر، در دوره‌های قبل دیده شده و این بار هم ممکن هستند. شاید در پرسروصداترین رقابت این سه‌شب، اندرو کومو، فرماندار نیویورک با حمایت هیلاری کلینتون، چاک شومر، جو بایدن و دیگر رهبران جناح ساختاری حزب با سینتیا نیکسون، بازیگر و فعال سیاسی با حمایت گروه‌هایی مثل Our Revolutio- که سازمان سندرزی‌هاست، Democratic Socialists of America که باز به جناح سندرز نزدیک است و پدیده این فصل حزب دمکرات، الکساندرا اوکازیو کورتز، برای نامزدی حزب دمکرات در انتخابات فرمانداری، یعنی در واقع بر سر کرسی کومو، رقابت می‌کنند و در این رقابت، حزب سومی به نام Working Families Party از حالا این گزینه را پیش روی نیکسون گذاشته که در صورت شکست، با بلیط این حزب در انتخابات عمومی شرکت کنند. کومو با فاصله‌ای نسبتاً مطمئن در نظرسنجی‌ها از نیکسون پیش است.
در نیوهمپشایر، رقابت برای کرسی کارول شی پورتر، دمکرات بازنشسته در مجلس نمایندگان سرنوشت نامزدهای رقابتی را که از شانس‌های معدود جمهوری‌خواهان برای کسب کرسی در این مجلس است، مشخص می‌کند. مهم‌ترین رقابت رود آیلند هم رقابت برای نامزدی فرمانداری است. فرماندار فعلی این ایالت، جینا رینموندو دمکراتی است که با مقبولیت پایین عملکردش، از طرف چپ توسط مت براون با مواضع «پیشرو» به چالش کشیده شده. رقیب رینموندو در صورت پیروزی بر براون هم در همین روز مشخص می‌شود و محتمل‌ترین گزینه هم خطرناک‌ترین گزینه برای اوست: الن فانگ که در سال ۲۰۱۴ با فاصله ۴ درصد همین رقابت را به رینموندویی باخت که حالا تحت فشار است.
پرسش‌های خود درباره انتخابات آمریکا را
در تلگرام برای @The_Ruhi
یا با ایمیل برای
‏ Ruhollah.Nakhaee@gmail.com بفرستید.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه