روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
21 شهریور 1397  |  اقتصاد  |  کد خبر: 52696
0
0
نوسان‌گیران هم گیج شدند
روز گذشته یکی از روزهای پرنوسان بازار ارز طی مدت گذشته بود و قیمت‌ها بدون منطق و دلیل روشنی به یکباره افزایش و در مدت زمان بسیار کوتاهی ریزش داشت. بلاتکلیفی قیمت‌ها در حدی بود که روز سختی را برای نوسان‌گیرانی که به بازار آمده بودند رقم زد؛ به طوری که حتی برخی از آنها می‌گفتند نمی‌دانیم باید چه کنیم!
قیمت دلار برای روز سه‌شنبه از حدود ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان شروع و در فاصله یکی دو ساعت تا ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان پیش رفت. از سوی دیگر یورو نیز همزمان روند رو به رشدی در پیش گرفت و از حدود ۱۵ هزار و ۸۰۰ تا ۱۷ هزار تومان افزایش داشت؛ اما این رشد فقط برای دقایقی بود و در کمتر از نیم ساعت ریزش حداقل ۱۰۰۰ تومانی در هر دو ارز اتفاق افتاد؛ به گونه‌ای که به یکباره دلار تا ۱۴ هزار تومان و یورو تا ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان کاهش قیمت داشت. بعد از این بار دیگر دلار روند نزولی به خود گرفته و به حدود ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان رسید و زمانی که همه فکر می‌کردند این ریزش ادامه دارد، بار دیگر قیمت افزایشی و به ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان رسید، اما این پایان ماجرای قیمت دلار برای امروز نبود و ریزش مجددی اتفاق افتاد، به طوری که دلار تا زمان تنظیم این گزارش به حدود ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان و یورو نیز حدود ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت خورد.
گذری بر محوطه میدان فردوسی به عنوان یکی از بازارهای اصلی معاملات ارزی نشان از روز پرهیجان و البته پرالتهابی داشت؛ به طوری که بازار شلوغ و پررفت و آمد بود و بیش از خریدار، این فروشنده‌ها بودند که برای نوسان‌گیری به بازار آمدند. اما در همین بین حتی نوسان‌گیران هم نمی‌دانستند دقیقا چه اتفاقی در بازار در حال رخ دادن است؛ چرا که فرصت معامله بسیار محدود و در فاصله کوتاه و حتی در چند دقیقه، ممکن بود نرخ‌ها کاملا ریزشی و یا افزایشی باشد.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه