روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
24 مرداد 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 51393
0
0
معاون سازمان صنایع کوچک اعلام کرد
معوقه‌های واحدهای صنعتی کوچک بخشیده می‌شود
معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌گوید: این سازمان برای کمک به رونق صنایع کوچک در شرایط رکود تورمی کنونی، بخشش معوقه‌ها و جرائم این واحدها را آغاز کرده است.
معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: این سازمان به‌منظور کمک به رونق صنایع کوچک در شرایط رکود تورمی کنونی، بخشش معوقه‌ها و جرائم این واحدها را آغاز کرد.
فرشاد مقیمی در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک افزود: در شرایط فعلی، دولت بسته‌ای به‌منظور حمایت از صنایع به‌ویژه صنایع کوچک و متوسط پیشنهاد داده که هدف اصلی آن کاهش هزینه‌های تولید و قیمت تمام‌شده کالای نهایی است، اما هنوز مصوب نشده است.
وی ادامه داد: پیشنهاد اولیه این بسته از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بوده و سهم اصلی آن را واحدهای کوچک تشکیل می‌دهند.
معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: کاهش هزینه‌های ناشی از مالیات بر ارزش‌افزوده، مالیات، بیمه، معوقه‌ها و جرائم و غیره در این بسته پیش‌بینی شده است.
وی اظهار داشت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در این زمینه پیشگام شده و از یکشنبه، بیست و یکم مردادماه دستورالعمل بخشش معوقه‌های واحدهای صنعتی را به مجموعه شرکت‌های استانی اعلام و اجرای آن را آغاز کرده است.
مقیمی توضیح داد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، زمین موردنیاز شرکت‌ها و صنایع کوچک و متوسط را در استان‌های مختلف تامین کرده و در اختیارشان قرار می‌دهد.
به گفته این مقام مسئول، در برخی موارد فعالان اقتصادی پول مربوط به زمین‌های یاد شده را پرداخت نکرده‌اند که در نتیجه پس از مدتی مشمول جریمه‌هایی می‌شوند، اما این سازمان تصمیم گرفته در راستای کمک به رونق تولید این شرکت‌ها، از دریافت معوقه‌های یاد شده چشم‌پوشی کند.
وی بیان داشت: پیش‌ازاین نیز یک‌بار بخشش معوقه‌های واحدهای صنعتی در دستور کار قرار گرفته بود که رضایت نسبی فعالان صنعتی را به دنبال داشت.
معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ابراز امیدواری کرد سایر دستگاه‌های مرتبط نیز در این زمینه همراهی داشته باشند.
اقتصاد به تعادل می‌رسد
وی یادآور شد: با افزایش نرخ ارز، قیمت برخی مواد اولیه وابسته به آن افزایش پیدا کرده و تامین آن نیازمند سرمایه در گردش بیشتری است.
به گفته مقیمی، بخش دیگری از مواد اولیه که از منابع داخلی تامین می‌شود نیز با اقدام‌های سودجویانه و غیراخلاقی برخی فعالان با حباب قیمتی مواجه شده‌اند؛ در این زمینه سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان فعال شده تا بخشی از فضای حباب گونه شکسته شود.
این مسئول بیان داشت: هرچند کنترل کردن فضای بازار به این شکل، کار سختی است، اما نشدنی نیست و تاکنون بخشی از مشکلات موجود مدیریت شده است.
وی خاطرنشان کرد: با وجود افزایش قیمت‌های به وجود آمده در نهاده‌ها و محصولات، اما معتقدم اقتصاد به تعادل می‌رسد. نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک با حضور هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط داخلی، از 21 مرداد در مصلای امام خمینی(ره) آغاز به کار کرد و امشب پایان می‌یابد.
صنایع کوچک و متوسط بیش از 92 درصد از کل صنایع ایران را تشکیل می‌دهند که با ایجاد یک‌میلیون شغل، نقشی پیشتاز در اشتغال کشور دارند.
نمایش تولیدات برتر صنایع کوچک و متوسط ایران با تکیه‌بر معرفی توانمندی‌های شرکت‌های حاضر در شهرک‌های صنعتی و شناسایی بازارهای هدف برای عرضه کالاها و خدمات از اهداف برپایی این نمایشگاه است.
در این نمایشگاه شرکت‌هایی از صنایع آرایشی، بهداشتی و دارویی، شیمایی، فلزی، مواد غذایی، لوازم‌خانگی و ساختمانی حضور دارند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه