روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
17 مرداد 1397  |  جامعه  |  کد خبر: 51037
0
0
ادامه ماجرای «حمله تروریستی» به مادورو
کاراکاس: کلمبیا مسئول اقدامات خصمانه آتی علیه ونزوئلاست
ایسنا| به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دولت ونزوئلا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: در خصوص هرگونه اقدام خصمانه یا تلاش برای تحریک علیه ونزوئلا، کلمبیا را مسئول می‌دانیم. در این بیانیه آمده است: این واقعیت که کلمبیا سوءقصد به جان نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا را محکوم نکرد، تعجب‌برانگیز است. دولت کاراکاس همچنین کلمبیا را به انجام اقدامات خصمانه و تحریک‌آمیز علیه مردم و دولت ونزوئلا متهم کرد.
تماس تلفنی اردوغان با مادورو
ایلنا| به گزارش خبرگزاری فرانسه، منابعی در ریاست‌جمهوری ترکیه اعلام کردند که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری این کشور طی تماس تلفنی با «نیکلاس مادورو» همتای ونزوئلایی خود حمایت خود از وی را مورد تاکید قرار داد. روابط کاراکاس و آنکارا طی ماه‌های اخیر رو به گرمی گراییده است. رئیس‌جمهوری ونزوئلا ماه گذشته میلادی در مراسم تحلیف اردوغان در آنکارا مشارکت کرد و او را «دوست ونزوئلا و رهبر جهان جدید چندقطبی» توصیف کرد.
تظاهرات حامیان مادورو در کاراکاس
ایسنا| به گزارش خبرگزاری فرانسه در پی تلاش ناکام برای ترور رئیس‌جمهوری ونزوئلا، مقام‌های ونزوئلایی به «نابودی» توطئه‌های ضدنیکولاس مادورو متعهد شدند. در همین حال هزاران تن از حامیان مادورو در کاراکاس به خیابان‌ها آمدند. اتهام‌زنی مادورو به خوآن مانوئل سانتوس، همتای کلمبیایی او موجب شده تا روابط این دو کشور بیش از پیش تیره شود. منتقدان مادورو نگرانند که اکنون دولت ونزوئلا سرکوب اپوزیسیون و مخالفان را افزایش دهد. دادستان کل ونزوئلا دوشنبه در کنفرانسی خبری از بازداشت یک سری مظنون خبر داد.
زیرنویس: نگرانی منتقدان مادورو به جاست و احتمالاً برنامه مادورو هم اجرای همان سیستم دوست جدیدش، اردوغان باشید که به حالتی تقریباً کمیک، در میانه این ماجرا با او تماس گرفته است. ایالات متحده پیگیر اتهامات مادورو نمی‌شود و رئیس‌جمهور کلمبیایی هم که هدف اتهام قرار گرفته مشغول بازنشستگی است و به نظر می‌رسد بی‌توجهی تاکتیکی را پیش گرفته است. نکته‌ای که مادورو باید درباره‌اش از اردوغان مشورت می‌گرفت اینکه اردوغان قلع‌وقمع شدیدش را بعد از یک کودتای واقعی، در حالی پی گرفت که محبوبیت قابل‌توجهی در میان مردم داشت و با بحران اقتصادی نیز روبرو نبود. معلوم نیست، تاکتیک اردوغانی مادورو به اندازه ترکیه در ونزوئلا جواب بدهد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه