روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
17 مرداد 1397  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 51032
0
0
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان عنوان کرد:
عملیات خط انتقال آب از چشمه سبزپوشان به اراضی کشاورزی پایین دست اجرایی می شود
بندرعباس-خبرنگار همدلی|مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان عنوان کرد: اجرای عملیات خط انتقال آب از چشمه سبز پوشان به اراضی پایین دست یکی از برنامه‌های مهم در کاهش هدر رفت و پرتی آب است.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای هرمزگان، هوشنگ ملایی در دیدار با دهیاری‌ها و شورای روستایی چهار روستای گنج، طارم شمالی و جنوبی و‌هاشم آباد شهرستان حاجی آباد عنوان کرد: با اجرای این طرح کشاورزان با اطمینان خاطر و بدور از نگرانی‌هایی مانند هدر رفت و یا تبخیر آب اراضی کشاورزی خود را آبیاری میکنند. وی در ادامه تشریح کرد: متاسفانه به دلیل برداشت‌های غیر مجاز متعدد در طول مسیر کانال آب مورد نیاز پایین دست کانال(روستای طارم، گنج و‌هاشم آباد که حقابه بران اصلی این کانال هستند) تامین نشده و باعث بروز مشکلات زیادی شده است.
این مقام مسئول افزود: این طرح با درخواست کشاورزان حقابه از آب از چشمه به اراضی پایین دست، در راستای رفع مشکلات حال حاضر در منطقه اجرایی شد.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان تصریح کرد: در اجرای عملیات این طرح مقرر شد با حضور مشاور مربوطه و ایجاد تشکل‌های آب بران همچنین مطالعات اجتماعی و بررسی طرح خط لوله انتقال آب از چشمه به اراضی پایین دست مشکلات حال حاضر منطقه رفع شود.
ملایی در خصوص هدف اجرای این طرح اظهار کرد: به منظور آبرسانی به این چهار روستا کانال سبز پوشان به طول 14 کیلومتر احداث شده است.
وی تاکید کرد: به دلیل تبخیر زیاد در فصل تابستان از سطح کانال، عمر طولانی کانال دربخش‌هایی دچار شکستگی و با نشتی رو به رو بود همچنین برداشت‌های غیر مجاز بسیاری صورت میگرفت.
این مقام مسئول یاداور شد: از دیگر اهداف اجرای این طرح بهبود منابع آبی کشاورزی و ایجاد وثبات اشتغال در منطقه، توسعه پایدارمنطقه و جلوگیری از برداشت‌های غیر مجاز است. مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان اعتبار اجرای این پروژه را 60 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: اراضی پایین دست به میزان 70 هکتار است که این طرح برای آبیاری آنها اجرایی می شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه