روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
17 مرداد 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 51015
0
0
دخترم بابا را ببخش!
علی نامجو‪-‬ باز هم روزها گذشت و 17مرداد از راه رسید. در تمام روزهای رفته نباید منیتی در قلم می داشتم چون از من و همکارانم قول گرفته بودند حافظ و پاسدار حرمت قلممان باشیم و گفتند: ما ناقلان پیامیم نه ذی نفع، نباید جانب داری کنیم. روسایمان بی طرفی را رسالت صنفی معرفی کردند و باید با بایدهایی قلم روی صفحه می چرخید که گاهی ، دردآور می نمود اما امروز دیگر روز ماست. به رسمش کاری ندارم اما اسمش روز خبرنگار است. امروز شاید اجازه بدهند از درد شخصی بنویسیم و به همین امید می خواهم از غنچه کوچکم، دخترم؛ آوینا حلالیت بطلبم.
دخترم لطفا بابا علی را ببخش! مرا برای تمام روزهای سختی که در آینده با آن روبه رو خواهی شد ببخش! مرا بابت اینکه نمی توانم و اصلا حق ندارم در کارم چیزی برای خودم بخواهم ببخش! بابایت را برای سختی هایی که تا امروز در سی و دو ماهگی‌ات با آنها بی هیچ جرم و تقصیری رو به رو بوده ای ببخش. بابا جان ببخش اما لااقل برای یک لحظه به چشمان مصمم و دست های لرزانم نگاه کن و ببین که اگر افتخاری برایت دست و پا نکرده ام، کوشیدم باعث بدنامی هم نباشم. دخترم نازنینم، من و خیلی از پدر و مادرهایی که همکار من اند خود فروشی نکردند، به دنبال شنیدن صدای وجدانشان بودند و برای فردای بهتر تو و هم سن و سالانت کوشیدند اما سرنوشت بسیاری از ما ختم به خیر نمی شود! نسل خبرنگارانی چون من افتادند میان بازی ایدئولوژیست هایی ترسناک. همان هایی که پشت میکروفون از حرمت خبرنگاری و نوشتن و قلم حرف می زنند اما رسمشان بافتن طنابِ داری است برای اندیشیدن؛ همان هایی که به دست های خالی و دل های شکسته و پاهای خسته شاید حتی فکر هم نمی کنند!
به یاد ندارم تا امروز با بیگانه ای همراه شده باشم یا آب به آسیاب دشمنان میهنم ریخته باشم اما بارها من و دیگرانی چون بابا را به انگ هایی متهم کردند که خودشان بیشتر لایقش بودند. این نوشته را شاید بعدهایی که بزرگ تر شدی و خواندن و نوشتن آموختی بخوانی! به تو و به خودم قول می دهم تا آن روز این غم نامه را برایت نخوانم که با خواندنش جان خودم آتش می گیرد چه رسد به تو نوگل کوچک باغ زندگی ام!
بابا جان بدان تا امروز تمام تلاشم را کردم برای سربلندی ات هرچند اطمینان دارم راه من هم ختم به خیر نخواهد شد!
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه