روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 تیر 1397  |  جامعه  |  کد خبر: 49882
0
0
مرگ ۵۶۳ تن در تصادفات تابستان امسال
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در تابستان امسال نسبت به سال گذشته ۵ درصد جانباختگان در سرصحنه تصادفات در کشور افزایش یافته است و تاکنون ۵۶۳ نفر از هموطنانمان جان خود را از دست داده‌اند.
به گزارش ایلنا، سردار تقی مهری در جلسه کمیسیون پایش تصادفات جاده‌ای و ارزیابی و عملکرد استان‌ها گفت: این ششمین جلسه کمیسیون پایش تصادفات در سطح کشور در سال جاری برای بررسی سفرهای درون شهری و برون شهری است.
وی ادامه داد: یکی از اقدامات پلیس در سال گذشته تشکیل قرارگاه کاهش تصادفات در سراسر کشور بوده و جلسه کمیسیون پایش و ارزیابی استان‌ها در این راستا شکل گرفته است.مهری با اشاره به این که در تابستان امسال ۶ درصد هم سفر هموطنان افزایش یافته است در خصوص بیشترین تصادفات رخ داده افزود: استان‌های مسافرپذیر شمالی و خراسان رضوی ازنظر آمار بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند، لذا اجرای طرح ترافیک تابستانه تا پایان شهریور ادامه خواهدداشت.
رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به میزان و عوامل تصادفات صورت گرفته تصریح کرد: ۲۰ درصد جانباختگان سرصحنه تصادف به دلیل سرعت غیرمجاز ، ۴۰درصد به علت خستگی ، خواب آلودگی و بی توجهی به جلو و ۳۵ درصد از جانباختگان به دلیل سبقت و سرعت غیر مجاز گزارش شده است و حدود ۷۵درصد ازجانباختگان سال ۹۷ به دلیل این سه عامل جان خود را از دست داده اند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه