روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
20 تیر 1397  |  بین الملل  |  کد خبر: 49648
0
0
پاسخ بازیگر فرانسوی و همسر رومن پولانسکی
دعوت آکادمی اسکار بیش از حد توهین‌آمیز است
امانوئل سنیه همسر رومن پولانسکی دعوت اخیر آکادمی اسکار برای عضویت در این نهاد را رد کرد. سنیه اخراج شوهرش از آکادمی را دلیل اصلی این تصمیم عنوان کرده و دریافت چنین دعوتی را «توهین‌آمیز» خوانده است. این بازیگر 52 ساله فرانسوی با نوشتن نامه‌ای سرگشاده و شدیداللحن که در روزنامه فرانسوی «لو ژورنال دو دیمانش» به چاپ رسیده، از هیات مدیره آکادمی اسکار شدیدا انتقاد کرده است.
سنیه نوشته: «احتمالا آکادمی خیال کرده من به قدر کافی بازیگری بی‌بته و منفعت‌جو هستم که فراموش خواهم کرد در 29 سال گذشته یکی از بزرگ‌ترین کارگردان‌های دنیا را به همسری برگزیده‌ام. من عاشق او هستم، او شوهرم و پدر بچه‌هایم است. او مانند یک فرد منفور طرد شده. با این همه، این آکادمی‌چی‌های بی‌نام و نشان خیال می‌کنند من برای دستیابی به شکوه و افتخار، شوهرم را نردبان قرار خواهم داد. این میزان ریاکاری تحمل‌ناپذیر است! این درخواست بیش از حد توهین‌آمیز است. بیش از این نمی‌توانم سکوت کنم. شما به من توهین کردید در حالی‌که ادعایتان می‌شود قصدتان محافظت از زنان است!»
سنیه در میان 926 سینماگری بوده که چند وقت پیش از سوی آکادمی دعوت به عضویت در این نهاد شدند. کم‌تر از سه ماه پیش، عضویت پولانسکی به همراه بیل کازبی به خاطر اتهامات مرتبط با آزار جنسی که علیه هر دو نفر مطرح است، از سوی آکادمی لغو شد.
همزمان، این کارگردان باسابقه که نامزدی پنج جایزه اسکار را در کارنامه دارد اجازه یافت جایزه اسکاری را که زمانی به خاطر کارگردانی فیلم «پیانیست» (محصول 2002) دریافت کرده بود نزد خود نگه دارد. افتخاری که پولانسکی نتوانست شخصا آن را بپذیرد، چون سال 1978 به خاطر پرونده جنجالی تجاوز جنسی به دختری 13 ساله، از امریکا گریخت.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه