روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
20 تیر 1397  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 49632
0
0
در نشست معرفی پتانسیل‌های تجاری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کشور تونس مطرح شد
فعالیـت شرکت‌های استان اصفهان به صورت آفشور در تونس
رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در تونس گفت: شرکت‌های استان اصفهان به صورت آفشور (off shore)‌ می‌توانند در تونس فعالیت کنند.
«مجید قربانی فراز» در نشست معرفی پتانسیل‌های تجاری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کشور تونس در سالن همایش‌های بین‌المللی اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: آفشور یکی از انواع ساختارهای شرکتی است که در محدوده سرزمینی یک کشور خارجی ثبت‌ می‌شود، در حالی‌که این شرکت در خارج از مرزهای کشور میزبان، اداره و مدیریت شود.
وی افزود:تونس با جمعیت 11 میلیون نفر و به عنوان پل ارتباطی شمال آفریقا و اروپا به شمار‌ می‌آید و شرکت‌های ایرانی‌ می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.
وی صادرات ایران به تونس را در سال 2017 ،13 میلیون دلار و واردات از این کشور را 12 میلیون دلار اعلام کرد و گفت:عمده‌ترین کالاهای صادراتی کشورمان به تونس شامل مصنوعات ریخته‌گری، کشمش، پلی اتیلن، پسته، دانه خربزه و رزین و صمغ بوده است و عمده‌ترین واردات ایران از تونس مونو کلسیم فسفات، تری فسفات سدیم، قطعات توربین، لوله و پروفیل از فولاد، دستگاه کنترل پنل لمسی، قطعات خودرو است.
قربانی فراز نقش تونس در آفریقا را مانند دوبی در خاورمیانه برشمرد و گفت: بیش از 3هزار و 500 شرکت اروپایی در تونس مشغول فعالیت است و فرصت مناسبی است که کالاهای ایرانی به این شرکت‌ها معرفی شود. رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در تونس تاکید کرد:با توجه به اعتبارات اسنادی بانک‌های تونس و گشایش 30 تا 90روز برای خرید کالا پیشنهاد‌ می‌شود که شرکت‌های ایرانی با تجمیع در یک هلدینگ و به صورت آفشور فعالیت کنند. وی حجم تجارت این کشور را 36 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: فرانسه با صادرات سالانه 7 میلیارد دلار به تونس شریک نخست تجاری این کشور است و پس از آن ایتالیا با 3 میلیارد دلار ،آلمان با 7/1 میلیارد دلار قرار دارد. وی زبان تجاری این کشور را فرانسوی اعلام کرد و به فعالان اقتصادی استان اصفهان پیشنهاد داد که در مکاتبات و ارتباطات از این زبان برای تعامل با این کشور استفاده کنند.
قاسم‌علی جباری عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست گفت:استان اصفهان به عنوان صنعتی‌ترین استان کشور‌ می‌تواند روابط نزدیکی با کشورهای آفریقایی از جمله تونس تعریف کند. وی آفریقا را پتانسیل ارزنده‌ای برای تجارت کالا و خدمات شرکت‌های ایرانی برشمرد و گفت:در شرایط کنونی تونس‌ می‌تواند دروازه ورود کالاهای ایرانی به افریقا باشد و فعالان اقتصادی باید از این فرصت استفاده را کنند. در پایان این نشست پانل پرسش و پاسخ با حضور عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اصفهان و رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در تونس برگزار شد.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه