روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
20 تیر 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 49630
0
0
«اوکراین برابر سوریه»، پیشنهاد اسرائیل، عربستان و امارات به ترامپ
ایسنا| یک نشریه آمریکایی فاش کرد، مسئولانی از عربستان، امارات و رژیم صهیونیستی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به عقد قراردادی بزرگ تحت عنوان «اوکراین برابر سوریه» با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه تشویق کرده‌اند.
به گزارش ایسنا، نشریه آمریکایی نیویورکر در گزارش روز سه‌شنبه خود نوشت، این ایده را اولین بار محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی در نشستی ویژه که کمی پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در نوامبر ۲۰۱۶ برگزار شد، ارائه کرد. بن زاید در آن نشست به مسئولان آمریکایی گفت که پوتین علاقه‌مند به حل بحران سوریه در مقابل لغو تحریم‌های اعمال‌شده علیه این کشور درباره اوکراین است. نیویورکر به نقل از برخی مسئولان فعلی و سابق آمریکا نوشت، بن زاید تنها رهبر کشورهای منطقه نیست که نزدیک شدن طرف‌های جنگ سرد سابق را ترجیح می‌دهد.
طبق گزارش این نشریه، کارشناسان بر این باورند که این قرارداد قابل اجرا نیست هر چند که ترامپ به آن اهتمام ورزد، زیرا پوتین منفعتی در آن نداشته و توان اعمال فشار بر نیروهای ایرانی جهت ترک سوریه را ندارد.
به گفته مسئولانی در دولت آمریکا، سوریه و اوکراین از جمله موضوعاتی هستند که ترامپ و پوتین در نشست خود در هلسینکی در تاریخ ۱۶ ژوئیه جاری درباره آن گفتگو خواهند کرد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه