روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 خرداد 1397  |  جامعه  |  کد خبر: 48320
0
0
دیدار اوباما با گزینه‌های نامزدی ۲۰۲۰
به گزارش روزنامه اکسپرس، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا برای شرکت در دور بعدی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا آماده می‌شود. او با ۹ رقیب انتخاباتی علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از جمله برنی سندرز، الیزابت وارن، جو بایدن و دیوال پاتریک، اعضای حزب دموکرات آمریکا دیدارهای جداگانه‌ای داشته است.
گفته می‌شود، این دیدارها در دفتر شخصی باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا برگزار شده و شامل گفت‌وگوهایی در خصوص آینده حزب دموکرات بوده است.
منابع آگاه به پایگاه خبری پلیتیکو گفته‌اند که برنی سندرز از حدی که تصور می‌شد احترام بیشتری برای دولت پیشین آمریکا قائل است. همچنین گفته می‌شود که این سناتور دموکرات در اواسط ماه مارس دیدار با اوباما را خواستار شده بود.
الیزابت ورن نیز از زمان پایان کار دولت اوباما، دوبار با او دیدار کرده است. نخستین دیدار میان این دو مقام آمریکایی در بهار سال ۲۰۱۷ و پس از آن بود که ورن اظهار کرد، ۴۰۰ هزار دلاری که اوباما پس از سخنرانی در شرکت سرمایه‌گذاری وال‌استریت دریافت کرده، برای او «دردسرساز» شده است.
دیوال پاتریک، فرماندار سابق ماساچوست که دوست خانوادگی نزدیک اوباما نیز است، دیگر مقام دموکراتی است که برای انتخابات ۲۰۲۰ نامزد خواهد بود.
یکی از منابع مرتبط با این دیدارها گفته است: اوباما سخاوتمندانه زمان توصیه‌های خود را در اختیار آنان می‌گذاشت و بسیار علاقه‌مند به صحبت درباره آینده بود.
جو بایدن، معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا نیز روابط نزدیکش را با او حفظ کرده و او نیز در ماه ژانویه دیداری با اوباما داشته است.
زیرنویس: اوباما به عنوان یک رئیس‌جمهور سابق، بسیار جوان است، به شکلی که در دوران معاصر آمریکا بی‌سابقه است. او نزدیک به دودهه از گزینه‌های اصلی نامزدی ریاست‌جمهوری آمریکا در ۲۰۲۰ جوان‌تر است؛ از این رو، می‌توان تصور کرد که برخلاف اسلاف خود، بعد از گذراندن مدت لازم و کافی خارج از صحنه سیاسی، کم‌کم برای نقش‌آفرینی جدی‌تر به مرکز تحولات سیاسی آمریکا برگردد و شاید حتی روزی دوباره وارد ساختارهای سیاسی هم بشود. در تاریخ آمریکا بوده‌اند روسای جمهوری که دوباره نامزد ریاست‌جمهوری شده‌اند یا حتی سمت‌های دیگری در سنا یا دستگاه‌های دیگر گرفته‌اند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه