روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 خرداد 1397  |  جامعه  |  کد خبر: 48319
0
0
بازداشت ۴ تن در ارتباط با آتش‌سوزی در مخازن آرای انتخاباتی بغداد
ایسنا| دستگاه قضایی عراق چهار تن از جمله سه نیروی پلیس و یکی از کارمندان کمیساریای انتخابات را در ارتباط با واقعه آتش‌سوزی در مخازن صندوق‌های رای در بغداد بازداشت کرد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مستقل رای الیوم، قاضی عبدالستار البیرقدار، سخنگوی شورای قضایی عالی عراق در جمع خبرنگاران اعلام کرد، در رابطه با حادثه آتش‌سوزی در مخازن صندوق‌های کمیساریای عالی و مستقل انتخابات در بغداد چهار متهم بازداشت شدند.
البیرقدار گفت: دادگاه تحقیقات الرصافه، چهار تن را در این رابطه بازداشت کرد که سه تن از آنها جزو نیروهای پلیس و نفر چهارم کارمند کمیساریای انتخابات بود.
سخنگوی شورای قضایی عالی عراق افزود: شورا بارها به کسانی که بخواهند اسناد مربوط به انتخابات را دستکاری کنند، هشدار داده بود که با شدیدترین حالت ممکن با آنها برخورد خواهد کرد.
زیرنویس: ماجرای این آتش‌سوزی با گذشت زمان احتمالاً جدی‌تر و جدی‌تر خواهد شد. مسئول یا مسئولان این آتش‌سوزی، یا به دنبال از بین‌بردن شواهد تخلفی واقعی در انتخابات بوده‌اند یا قصد داشته‌اند صرفا در روند انتخابات اخلال و فضا را متشنج کنند. اگر دولت عراق در تحقیقات خود موفق شود عاملان این آتش‌سوزی و آمران آن را مشخص کند، عواقب تعیین‌کننده‌ای در پی خواهند بود و چشم‌انداز روابط داخلی یا خارجی عراق، یا هر دو، دستخوش تغییر خواهد شد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه