روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 خرداد 1397  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 48300
0
0
پاسخ جالب برخی بانکها به مشتریان؛
وام ازدواج نمی‌دهیم بروید بانک خود را عوض کنید!
برخی بانک‌ها و موسسات اعتباری به مشتریان خود برای عدم پرداخت تسهیلات ازدواج بهانه های جالب توجهی را می آورند:وام ازدواج نمی‌دهیم بروید بانک خود را عوض کنید!
پرداخت تسهیلات ازدواج ۱۵ میلیون تومانی به زوج های جوان همچنان به کندی صورت می گیرد.
در حالی که حدود سه ماه از سال ۹۷ می گذرد همچنان بسیاری از بانک ها و موسسات اعتباری به بهانه ها مختلف پرداخت تسهیلات ازدواج را در اولویت امور خود قرار نداده و سعی می کنند مشتریان را ترغیب به عوض کردن نام بانک در سایت بانک مرکزی کنند.
مشاهده خبرنگار اخبار بانک در یکی از شعب بانک خصوصی حکایت از این دارد که بانک مربوطه اعلام می‌کند احتمال پرداخت تسهیلات ازدواج توسط این بانک بسیار پایین است و برای اطمینان خاطر به سایت بانک مرکزی مراجعه کرده و یکی از بانک های دولتی را انتخاب کنند.
ریس شعبه بانک خصوصی ادامه می‌دهد در طی سال گذشته نیز مشتریانی بودند که بیش از ۸ ماه در انتظار دریافت تسهیلات این بانک بوده اند اما هیچگاه پرداختی در این زمینه صورت نگرفته است. همانند این موضوع در سایر بانک های خصوصی نیز به وفور دیده می شود و در این میان بانک مرکزی قانون مشخص و الزام آوری را برای پرداخت تسهیلات ازدواج برای بانک ها در نظر نگرفته است.
این در حالی است که بر اساس مصوبه مجلس بانک ها باید بر اساس مانده حساب های قرض الحسنه و جاری تسهیلاتی را در قالب وام ازدواج به مشتریان ارائه کنند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه