روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 خرداد 1397  |  اقتصاد  |  کد خبر: 48295
0
0
ارزش واقعی سکه ۲ میلیون تومان است
رئیس­ شورای عالی کانون صرافان، ​ ارزش واقعی سکه تمام بهار آزادی را ۲ میلیون تومان اعلام کرد. سعید مجتهدی با اشاره به اینکه قیمت سکه روز گذشته تا 2 میلیون و 500 هزارتومان افزایش یافته گفت: این تفاوت رقم فعلی سکه‌­با عدد واقعی آن،­ رقمی نزدیک به 500 هزار تومان حباب است.
او با اشاره به گرایش سرمایه های مردم برای تبدیل به ارز و سکه اظهار داشت: به دلیل تصمیمات جدید دولت برای ارز،​ سرمایه های مردم به سمت خرید سکه سوق پیدا کرده که همین افزایش تقاضا نسبت به عرضه،​ سبب ایجاد حباب در قیمت سکه شده است.
رئیس شورای عالی کانون صرافان،​ بانک مرکزی را متولی ایجاد آرامش در بازار دانست و ادامه داد: بانک مرکزی همواره برای کنترل بازار تلاش کرده است در حال حاضر نیز باید برنامه هایی در راستای واقعی کردن قیمت سکه در بازار انجام دهد. مجتهدی با بیان اینکه صرافان دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی اجازه عرضه سکه را دارند افزود: مردم باید برای متضرر نشدن و دریافت سکه تقلبی بجای سکه طلا فقط از صرافی های مجاز خرید و از صرافی فاکتور رسمی دریافت کنند. او مقصد پولهای سرگردان در بازار را خرید سکه دانست و گفت: امیدواریم بانک مرکزی با تمهیدات خود بازار را آرام کند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه