روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
12 بهمن 1394  |  سیاست  |  کد خبر: 4761
0
0
با تظاهرات نمی توان قراردادها را اصلاح کرد
همدلی- رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر احمد توکلی درباره برخورد با معترضان به قراردادهای نفتی گفت: در کشور نظمی برای رسیدگی به امور وجود دارد؛ با تظاهرات که نمی‌شود قراردادها را اصلاح کرد.به گزارش «همدلی»، علی لاریجانی در ادامه پاسخ به تذکر این نماینده مجلس که مخالف قراردادهای جدید نفتی است، نسبت به آخرین وضعیت دانشجویانی که روز گذشته به دلیل تجمع غیرقانونی بازداشت شدند، اظهار داشت: تا دیشب که من پیگیری می‌کردم یک تعدادی آزادشده بودند اما همان‌طور که شما فرمودید، تجمع باید بر اساس قانون باشد و ضوابط قانونی رعایت شود. 
وی خطاب به توکلی ادامه داد: فرض کنیم شما هم ‌نظری دارید ‌که برخی از بندهای این قرارداد مشکل دارد، حل این موضوع راه دارد با تظاهرات که نمی‌شود قرارداد تنظیم کرد.عضو شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: برخی از صاحب‌نظران و دستگاه‌ها نظرات خود را داده‌اند و این نظرات نیز به هیات تطبیق مصوبات مجلس فرستاده‌شده تا رسیدگی شود. 
لاریجانی تصریح کرد: به‌هرحال در کشور یک نظمی برای رسیدگی به این امور وجود دارد. در خیابان که این نوع مسائل قابل‌حل نیست؛ بنابراین این رفتار غیرقانونی است و اگر افراد نظری دارند باید نظر خود را به‌صورت قانونی مطرح کنند. 
احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس در جلسه علنی دیروز در تذکری آیین‌نامه‌ای گفت: روز گذشته دانشجویان برای اعتراض به قراردادهای جدید نفتی در برابر وزارت نفت تجمع کردند که البته این تجمع بدون مجوز بود و نباید جمع می‌شدند اما قطعا باید اعتراض به این نوع قراردادها انجام شود. 
به‌گزارش «همدلی»، صبح روز شنبه تعدادی از دانشجویان بسیجی برخی دانشگاه‌های تهران، قصد تجمع بر علیه قراردهای جدید نفتی در کنار وزارت نفت را داشتند که پیش از برگزاری این تجمع، برخی عوامل برگزاری دستگیر شدند و اجازه برپایی این تجمع به‌آن‌ها داده نشد. منابع خبری از آزادی اکثریت افراد بازداشت‌شده
خبر دادند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه