روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 اردیبهشت 1397  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 47190
0
0
مدیرعامل آب منطقه‌‌ای هرمزگان خبر داد
اقدام برای شاخص‌‌‌ترین طرح‌های اجرایی و مطالعاتی تامین آب استان
مدیرعامل آب منطقه‌‌ای استان با اشاره به شاخص‌‌‌ترین طرح‌های این شرکت اظهار داشت : در راستای برنامه ریزی جهت افزایش میزان ورودی آبخوان‌ها و شارژ منابع آبی مطالعه طرح تغذیه مصنوعی میناب‌‌، لاورمیستان‌‌، دهنگ فتوئیه‌‌،گزیر،کرمون‌‌، دهستان بالا و شهدادی با هدف مقابله با بحران کمبود آب را در دست اقدام داریم.
هوشنگ ملایی افزود: مطالعه شبکه (شبکه میناب – شبکه شمیل –کانال سبزپوشان –کانال لایگزال)، مطالعه خط انتقال (مطالعه خط انتقال مکران (از جگین تا شرق میناب) از دیگر طرح‌های در دست مطالعه است.
مدیرعامل آب منطقه‌‌ای در ادامه بیان داشت : جهت احداث سد در استان نیز طرح مطالعه سدهای سدیج – مرک – زرانی – برآفتاب – کمشک – مهران – جاماش – ده شیخ – کل – گابریک و شریفی را پیش‌رو داریم.
وی گفت : از دیگر طرح‌های شرکت در حوزه ساماندهی رودخانه‌‌‌ می‌توان طرح مطالعه تعیین حد بستر و حریم رودخانه‌ها و ساماندهی مرحله اول به میزان 6000 کیلومتر (تعیین حد بستر و حریم رودخانه‌ها حوزه آبریز شرق – حوزه آبریز شمال و غرب) و مطالعه تعیین حد بستر و حریم سوحل دریا‌‌، دریاچه‌ها و تالاب‌ها به میزان 700 کیلومتر : مطالعه و اجرای ساماندهی حدبستر و حریم تالاب بین‌المللی شور و شیرین و میناب ( خط ساحلی بندرعباس تا بعد از کرگان میناب) – و تالاب گز را نام برد.
هوشنگ ملایی در ادامه با اشاره به ایجاد ظرفیت پتانسیل تامین آب شهرها و صنایع استان افزود : در شرایط کنونی پروژه تجهیز ده حلقه چاه حاشیه سدهای شمیل و نیان – خط انتقال آب شرب از چاه‌های نیان به خطوط آبرسانی به بندرعباس – نوسازی خط اول آبرسانی به بندرعباس از میناب – سیستم پمپاژ و جمع‌آوری نشتاب پایان سد شمیل – آبرسانی به شهرک صنعتی تیرور – بهینه سازی و نوسازی شبکه آبیاری درجه یک و دو شمال دشت میناب از مهم‌ترین طرح‌های تامین آب است که در دستور کار و اجرا قرار دارند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه