روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
27 فروردین 1397  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 45791
0
0
مدیرکل بنیاد مسکن خبر داد:
واگذاری ۸ هزار قطعه زمین به روستاییان استان گلستان
همدلی- حمید میرزاعلی| مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان گفت: در یک دهه گذشته حدود ۸ هزار قطعه زمین به روستاییان در استان گلستان واگذار شده است. محمدتقی زمانی نژاد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنیاد مسکن موظف است متناسب با نرخ رشد جمعیت و شرایط روستا، به دنبال تملک اراضی برای واگذاری به اقشار کم درآمد باشد.
وی با بیان اینکه سالانه 300 تا 350 قطعه زمین به روستاییان واگذار می‌شود، افزود: در همین راستا در یک دهه گذشته حدود 8 هزار قطعه زمین به روستاییان استان واگذار شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستانبا اشاره به فعالیت‌های خیرین درخصوص ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد و محروم گفت: در استان انجمن خیرین تاکنون توانسته 3 پروژه شامل 32 واحدی سرخنکلاته، 36 واحدی ویلاشهر و 72 واحدی مینودشت را احداث و به متقاضیان واگذار کند.
وی افزود: برای امسال نیز پروژه ای 250 واحدی در استان برنامه‌ریزی شده که بخشی از آن در شهرستان گنبدکاووس اجرا خواهد شد که پروانه ساخت آن اخذ شده است.
زمانی‌نژاد درباره ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر گفت: تفاهم نامه ای بین بنیاد مسکن، بهزیستی و انجمن خیرین مسکن ساز منعقد شده و براساس آن همه خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر در شهرها و روستاها صاحب خانه خواهند شد.
وی تصریح کرد: در شهرها 94 خانواده از سوی بهزیستی معرفی شدند که برای 80 خانوار یا خانه خریدیم و یا احداث کردیم. برای چند واحد با مشکل زمین مواجه هستیم که راه و شهرسازی باید زمین را تملک و در اختیار بنیاد مسکن قرار دهد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان گفت: در روستاها نیز 129 متقاضی به بنیاد معرفی شدند که کار احداث حدود 90 درصد از این واحدها به اتمام رسیده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه