روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
27 فروردین 1397  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 45790
0
0
توجه به مسئله مصرف بهینه آب باید مورد توجه همگان باشد
همدلی- لقمان میرزاعلی| حضرت آیت‌الله نورمفیدی در دیدار با مدیران صنعت آب استان:توجه به مسئله مصرف بهینه آب باید مورد توجه همگان باشد.
مهندس شکیبافر مدیرعامل شرکت آبفار گلستان به اتفاق مدیران عامل صنعت آب استان وجمعی از مدیران و معاونین این صنعت با نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان دیدار کردند.
آیت‌‎الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار با مدیران صنعت آب استان ضمن تبریک سال نو با بیان اینکه آب نعمتی الهی است گفت آب مسئله بسیار مهمی است و باید به این مسئله نگاه ویژه‌ای داشته و باپیش‌بینی، برنامه‌ریزی‌های لازم و راه‌های مقابله با مشکلات کم آبی را داشته باشید.
وی افزود : متاسفانه ما در مصرف مشکل داریم که این مسئله فقط در بخش آب نیست بلکه در سایر موراد هم‌ است و بایستی مصرف بی‌رویه مدیریت شود.
وی افزود: آب کالایی است که جایگزین ندارد و باید به طرق مختلف اطلاع‌رسانی در این خصوص صورت پذیرد تا به مردم نشان بدهید که واقعا آب کم است.
در ادامه مهندس شکیبافر رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آبفار گلستان ضمن تبریک سال نو، گزارشی از اهم اقدامات انجام شده در راستای توسعه آبرسانی در روستاهای استان را ارائه کرده و اظهار داشت با تلاش‌های انجام شده در دولت تدبیر و امید و تخصیص از محل منابع صندوق توسعه ملی که با اذن مقام معظم رهبری صورت گرفته سطح بهره مندی روستاهای استان از 60 درصد تاکنون به 72 درصد ارتقاء پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: 860 روستا در استان تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار داشته و 110 روستای فاقد آب که عمدتا در شمال استان هستند توسط ناوگان تانکر سیار آبرسانی‌ می‌شوند.
مهندس شکیبافر افزود: برای تکمیل 54مجتمع آبرسانی روستایی نیمه تمام در دست اجرای استان نیاز به 1000 میلیارد اعتبار نیاز‌ است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه