روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
27 فروردین 1397  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 45783
0
0
احتمال برقراری خط مستقیم تلفنی میان سئول و پیونگ‌یانگ
ایلنا| مقام‌های رسمی دو کره درباره ایجاد یک خط مستقیم تلفنی میان روسای دولت دو کشور با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
به گزارش ایلنا به نقل از یونهاپ، مقام‌های رسمی در سطح کاری کره‌شمالی و کره‌جنوبی درباره ایجاد یک خط تلفن مستقیم میان رهبران دو کشور بحث کردند.
بنا به اعلام دفتر ریاست‌جمهوری سئول، این گفت‌وگو روز شنبه پیش از ملاقات تاریخی رهبران دو کشور در اواخر ماه جاری میلادی انجام گرفت.
«چئونگ وا دائه»، رئیس دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی، گفت که این گفت‌وگو در سمت کره‌شمالی در دهکده بی‌طرف نزدیک مرز صورت گرفت.
با بازشدن این خط مستقیم تلفنی، «مون جائه‌این»، رئیس‌جمهوری کره جنوبی و «کیم جونگ‌اون»، رهبر کره شمالی، پیش از دیدارشان در تاریخ ۲۷ آوریل با یکدیگر تماسی تلفنی خواهند داشت.
این دیدار پس از نخستین ملاقات مقام‌های دو کشور در سطح کاری در تاریخ هفت آوریل صورت گرفت تا مقدمات را برای سومین ملاقات میان دو کره مهیا کند.
دو طرف قرار است یک ملاقات دیگر نیز درباره مسائل امنیتی، تشریفات و موضوعات رسانه‌ای در تاریخ ۱۸ آوریل با یکدیگر داشته باشند. انتظار می‌رود هر یک از دو کشور در سطوح بالای حکومتی با یکدیگر دیدار کنند تا درباره دستور کار جلسه پیش رو با یکدیگر بحث و تبادل‌نظر صورت گیرد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه