روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
27 فروردین 1397  |  اقتصاد  |  کد خبر: 45773
0
0
توزیع ۱۵ درصد بنزین کشور از سوی شرکت‌های برند
هم‌ اکنون بیش از ۱۵ درصد بنزین و ۱۰ درصد نفت‌گاز مصرف کشور از سوی شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع سوخت (برند) توزیع می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا موسوی‌خواه، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، با بیان این مطلب افزود: این میزان در چهار ماه گذشته به ترتیب حدود هفت و سه درصد برای توزیع بنزین و نفت‌گاز بوده که رو به افزایش است.
او با اشاره به استقبال اغلب جایگاه‌ داران از طرح ایجاد شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع سوخت گفت: این درحالی است که به توصیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، افزایش تعداد شرکت‌های صاحب نشان (برند) فعلا در دستور کار ما نیست. مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی توضیح داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر نفت خواستند که تعداد شرکت‌های برند اضافه نشود، که ما نیز به توصیه وزیر نفت عمل کردیم و با این‌که نه قانونی در این باره وجود دارد و نه دستوری، از افزایش تعداد شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع سوخت خودداری کردیم.
به گفته موسوی‌خواه، طبق اصل ۴۶ قانون اساسی کسی نمی‌تواند مانع کسب‌ و کار دیگری شود، اما ما به دلیل این که طرح ایجاد شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع سوخت گام به گام به ثبات برسد، هم‌اکنون شرکتی به شرکت‌های موجود که به ۱۰۰ هم نمی‌رسد اضافه نمی‌کنیم.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه