روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 اسفند 1396  |  بین الملل  |  کد خبر: 45154
0
0
نگاهی به واکنش دو هنرمند درباره امضاهای جعلی دو نامه!
حمایت از مدیر بدون اطلاع حامیان
همدلی| حسین علیشاپور خواننده آواز ایرانی به حضور نامش در میان امضا کنندگان نامه حمایت از علی ترابی برای تصدی سمت مدیرکل دفتر شعر و موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واکنش نشان داد. او در صفحه اینستاگرامش نوشت:
صبح روز دوشنبه بیست و یکم اسفندماه نود و شش ، نامه ای به امضاء جمعی از اهالی موسیقی ، با موضوع حمایت از جناب آقای علی ترابی برای تصدی سمت مدیر کلی دفتر شعر و موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد و متن و اسامی امضا کنندگان آن ، بر خروجی سایت خبرگزاری کار ایران ، ایلنا ، قرار گرفت . در خبر مذکور ، نام بنده نیز به عنوان یکی از امضا کنندگان نامه آورده شده بود که البته ساعاتی بعد در اصلاحیه ای که بر متن خبر اعمال شد ، اسم این جانب حذف گردید ؛ منتها از جایی که برخی از سایت ها ، از خبر اولیه ، لینک را اخذ و منتشر کرده بودند ، مواردی در فضای مجازی مشاهده می شود که نام من نیز در جمع امضاکنندگان نامه ی مذکور است ؛ از این روی اعلام می کنم که این جانب حسین علیشاپور ، نامه ای را با این موضوع امضاء نکرده ام . برای تمامی خادمین موسیقی ، آرزوی توفیق دارم.
چند ساعت قبلش هم سالار عقیلی خواننده موسیقی ایرانی در واکنش به حضور نامش در میان امضا کنندگان نامه حمایت از فرزاد طالبی برای ابقا در سمت مدیرکل دفتر شعر و موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واکنش نشان داده بود. او در یادداشتی که با تیتر «امضا پای کدام نامه؟!» در کانال تلگرامش منتشر شد نوشته بود: دیروز خبری با عنوان «آرامش دفتر موسیقی را حفظ کنید/ قدردانی از عملکرد فرزاد طالبی» روی خروجی یکی از خبرگزاری ها، قرار گرفت که ظاهرا خطاب به وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته شده و در پایانبندی اش نیز نام تعدادی از فعالان عرصه موسیقی به عنوان امضاء کنندگان نامه آمده است. سالار عقیلی در واکنش به ادعای مطرح شده از سوی نگارنده این خبر جعلی نوشت: به استحضار مردم عزیز ایران می رسانم که اینجانب اصلا در جریان نگارش چنین نامه ای از سوی اهالی موسیقی نبوده ام بنابراین از ثبت نام خودم در سطر نخستین پایان بندی نامه به عنوان یکی از امضاء کنندگان دچار تحیر و گله مندی توامان شده ام. پیش تر ها نوشته بودم که دروغ نابودی می‌آورد و جز از راه صدق و راستی نمی‌توان برای مصلحت کسی گام برداشت. به باور من عده ای با نگارش چنین مطالبی به وجهه فعالان زحمت کش و دلسوز رسانه آسیب می زنند و اعتماد و همدلی موجود میان جامعه فرهنگ و هنر و روزنامه نگاران و خبرنگاران راستین این حوزه هم دستخوش تاثیرات منفی شود. از نگاه بنده آقای طالبی هم این دست به اصطلاح! حمایت ها را که با توسل به انتشار اخباری غیرواقعی و جعلی بنا شده، تایید نمی کنند و موافق با رویکرد بانیانش نیستند. یک هفته مانده تا سال نو و همگی مردم عزیز در دل های مهربانشان آرزوی شروع سالی پر از برکت و شادمانی دارند. آیا نتیجه چنین اقداماتی (که بنیانش بر دروغگویی استوار شده) غیر از تخریب و غبارآلود کردن حس امید و اعتماد خواهد بود؟! از لحظه اطلاع از متن نامه جعلی چند ساعت گذشته است. در این بازه زمانی عبارت (امضاء کنندگان نامه)پرسش قدیمی و البته همخوان با اوضاع پیش آمده را در ذهنم به حرکت انداخته: چطور نامه ای را بدون اطلاع از نگارشش می توان امضاء کرد؟! در پایان ضمن تبریک پیشاپیش سال نو، امضاء و حتی اطلاع از نامه فوق را رد می کنم، حق پیگیری‌های قضایی را برای روشن شدن علت این اقدام که از مسیر راستی و صداقت فرسنگها دور افتاده، محفوظ می‌دانم و تصمیم دارم به زودی مسئله را در محاکم ذیصلاح پیگیری کنم. امید است اصحاب محترم رسانه اطلاعات مربوط به فعالیت‌هایم در عرصه موسیقی را از طریق مدیریت رسانه‌‌‌ای‌ بنده پیگیری کنند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه