روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 اسفند 1396  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 45132
0
0
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد خبر داد
ساخت پارک‌سوار با ظرفیت 1000خودرو در میدان فردوسی
سیدعلی شفیعی -همدلی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از احداث پارک‌سوار با ظرفیت 1000 خودرو در میدان فردوسی تا عید نوروز خبر داد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در نشست خبری که به منظور اعلام برنامه‌های استقبال از بهار 97 حوزه حمل و نقل و ترافیک برگزار شد، گفت: روزانه بالغ بر 6 میلیون سفر درون‌شهری در شهر مشهد انجام می‌شود که ناوگان اتوبوسرانی با جابه‌جایی روزانه یک میلیون مسافر بیشترین نوع حمل و نقل عمومی مورد استفاده مسافران است.
«وحید برکچی» تصریح کرد: این سازمان به طور متوسط سالیانه 360 میلیون نفر را در شهر جابه‌جا می‌کند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: با توجه به استفاده حجم زیادی از مسافران از ناوگان اتوبوسرانی، سرویس‌دهی این ناوگان از 16 اسفندماه سال جاری با یک ساعت افزایش از 6 صبح تا 21:30 است. وی همچنین با اشاره به ورود 210 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی مشهد شهر مشهد گفت: در حال حاضر عمر ناوگان اتوبوسرانی مشهد 7.5 سال است که با ورود اتوبوس‌های جدید به 6 سال کاهش پیدا خواهد کرد.
برکچی اضافه کرد: از دیگر اقدامات در این حوزه، سرویس‌دهی ویژه به محل‌های اسکان زائر و استقرار سرویس‌های دربستی در پایانه‌های مسافربری امام رضا(ع)، معراج و راه‌آهن است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه یکی از اولویت‌های سال آینده اجرای مسیر ویژه خط 3 بی.آر.تی است، گفت: با اجرای این پروژه در گام اول روزانه 7150هزار نفر و در گام دوم 200 هزار نفر توسط خط 3 بی.آر.تی جابه‌جا خواهند شد. برکچی گفت: یکی از معضلات مسیر خط 3 بی.آر.تی پارکینگ و پارک‌سوار بود که در این راستا تعدادی پارکینگ در خیابان مجد، توحید و قرنی آماده‌سازی شده است.
وی اضافه کرد: همچنین یکی از اعتراضات در خصوص این پروژه از سوی صاحبان واحدهای صنفی مطرح شده بود که برای حل این معضل در کنار ایجاد بارانداز مقرر شده تعدادی خودروی برقی برای جابه‌جایی بار این واحدهای صنفی فعال شود. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: اعتقاد داریم تا زمانی که سخت‌گیری ویژه‌ای برای خودروهای شخصی نداشته باشیم مردم به سمت حمل و نقل عمومی نخواهند آمد و مشکلات زیست محیطی را خواهیم داشت.
انجام تست اتصال خط یک و 2 قطارشهری مشهد
برکچی با بیان اینکه دومین مُد حمل و نقل عمومی شهر مشهد قطارشهری است، تصریح کرد: در حال حاضر روزانه 120 هزار نفر با خط یک قطارشهری مشهد جابه‌جا می‌شوند لذا باتوجه به افزایش حضور زائران در نوروز مقرر شد تا در این روزها ساعت بهره‌برداری افزایش و از 6 صبح تا 23 سرویس‌دهی انجام شود؛ همچنین سرفاصله رسیدن قطار به ایستگاه از 7 دقیقه به 4 دقیقه خواهد رسید.
وی اضافه کرد: همچنین خط 2 قطارشهری مشهد در حال حاضر از روزهای شنبه تا چهارشنبه و از ساعت 6 صبح تا 13 به شهروندان سرویس‌دهی می‌کند که در روزهای نوروز این سرویس‌دهی در طول هفته و از ساعت 6 صبح تا 15 خواهد بود؛ همچنین سرفاصله زمانی از 20دقیقه به 10دقیقه خواهد رسید.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در خصوص زمان اتصال خط یک و 2 قطارشهری گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی احداث ایستگاه‌های میدان سعدی و میدان دکتر شریعتی در خط 2 قطارشهری مشهد به اتمام رسیده و در حال انجام تست خط هستیم لذا با تکمیل اقدامات ایمنی شاهد بازگشایی این ایستگاه‌ها و اتصال خط یک و 2 خواهیم بود. وی اضافه کرد: به دلیل اهمیت پروژه اتصال خط یک و 2 قطارشهری علی‌رغم وجود محدودیت‌های اعتباری، شهرداری مشهد برای تکمیل این پروژه در بخش سیگنالینک و تکمیل ایستگاه‌ها، 250 میلیارد تومان اعتبار هزینه شد.
ارسال لایحه تعیین تکلیف تاکسی‌های اینترنتی به استانداری
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در ادامه بیان کرد: در حال حاضر 13 هزار و 500 دستگاه تاکسی زرد و 25 هزار دستگاه تاکسی تحت پوشش در شهر مشهد فعال است.
برکچی در خصوص تعیین تکلیف وضعیت تاکسی‌های اینترنتی بیان کرد: با توجه به اهمیت این موضوع لایحه تاکسی‌های اینترنتی به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده و برای بررسی‌های نهایی به استانداری ارسال شده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه