روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 اسفند 1396  |  اقتصاد  |  کد خبر: 45115
0
0
آمار بیکاری در بین قشر تحصیل‌کرده خوزستان بالاست
معاون منابع انسانی استاندار خوزستان با اشاره به بالا بودن آمار بیکاری در بین افراد تحصیل کرده گفت: به دلیل عدم تناسب رشته های دانشگاهی با بازار کار شاهد بالا بودن آمار بیکاری در قشر تحصیل کرده هستیم.
به گزارش ایرنا جمال عالمی نیسی سه شنبه در شورای هماهنگی مدیران حوزه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استانداری خوزستان افزود: دانشگاه ها باید به سمت آموزش رشته های متناسب با بازار کار و وضعیت اقتصادی جامعه سوق پیدا کنند در غیر این صورت مشکلات و پیامدهای بیشتری برای قشر تحصیل کرده ایجاد می شود.
او خاطر نشان کرد: توانمندسازی و حرفه آموزی در بین تمام اقشار به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی در کاهش آمار بیکاری نقش بسزایی دارد.
عالمی نیسی با تصریح به اینکه اگر افراد فارغ التحصیل نتوانند باری از مشکلات جامعه را بردارند تحصیل آنها ثمری ندارد خاطر نشان کرد: ورود اداره کل آموزش و فنی و حرفه ای برای توانمدسازی دانشجویان راهی برای کاهش بیکاری است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان نیز در این نشست در خصوص تعداد اشتغال ایجاد شده توسط سامانه رصد تصریح کرد: تعهد دستگاه های مختلف برای ایجاد اشتغال از طریق سامانه رصد حدود 16هزار و 650 نفر بود که در سال جاری حدود 20هزار و 538 فرصت شغلی از این طریق ایجاد شد. سید نور محمدپور با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال یکی از مهم ترین دغدغه های مقام معظم رهبری و رییس جمهوری است گفت: در راستای اجرای طرح فراگیر، بند الف و ب تبصره 18 قانون بودجه و مشاغل روستایی باید 6هزار و 700 فرصت شغلی در خوزستان ایجاد شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه