روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 اسفند 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 45112
0
0
ترامپ وضعیت اضطرار ملی علیه ایران را تمدید کرد
ایسنا| به نقل از اسپوتنیک، دیروز در نامه دونالد ترامپ ادعا شده است: اقدامات و سیاست‌های دولت ایران از جمله توسعه توان موشکی بالستیک، حمایت از تروریسم بین‌المللی و نقض حقوق بشر همچنان یک تهدید جدی و غیر معمول علیه امنیت، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا محسوب می‌شود.
در این نامه همچنین آمده است: بنابر همین دلایل ترامپ مصمم است تا وضعیت اضطرار ملی علیه ایران و نیز اعمال تحریم‌های جدید علیه این کشور را تمدید کند.
ترامپ در ادامه گفت: وضعیت اضطرار ملی که در 24 اسفند 1373 علیه ایران اجرایی شد، پس از 24 اسفند 1396 نیز ادامه خواهد داشت. به گزارش ایسنا ادعاهای ترامپ در حالی مطرح می‌شود که حقایق نشان می‌دهد سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا و متحدان منطقه‌ای‌اش در امور داخلی کشورهای منطقه اصلی‌ترین عامل بی‌ثباتی و جنگ‌ها در این منطقه است که علاوه‌ بر این به ظهور و گسترش تروریسم و فرقه‌گرایی منجر شده است. مقامات ایرانی همواره تاکید دارند آمریکا اصلا صلاحیت صحبت در امور حقوق بشر را به خاطر جنایاتی که این‌ کشور با دخالت در منطقه و حمایت از عربستان در جنگ افروزی و کشتن مردم بی‌گناه مرتکب شده‌، ندارد و خود محور نقض حقوق بشر قلمداد می‌شود.
+ نظر شورای نگهبان در خصوص لایحه بودجه کل کشور
ایسنا: پس از بررسی اصلاحات انجام شده از سوی مجلس محترم، دیروز نظر نهایی شورای نگهبان در خصوص لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور بدین شرح اعلام شد:
با توجه به اینکه در بند الحاقی ۲ تبصره ۱۱ اصلاحی به عمل نیامده است، ایراد سابق این شورا کماکان به قوت خود باقی است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه