روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
08 بهمن 1394  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 4501
0
0
معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان خبر داد
آغار عملیات بویه و لنگرگذاری سایت پرورش ماهی درقفس گرزه
معاون آبزی‌پروری شیلات هرمزگان از آغاز عملیات بویه و لنگرگذاری سایت پرورش ماهی در قفس گرزه با حضور رئیس سازمان شیلات ایران، قائم مقام سازمان شیلات ایران، مدیر عامل بانک کشاورزی ایران، رئیس موسسه تحقیقات سازمان شیلات ایران و جمعی از مسئولان استانی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شیلات ایران، «علی کریمی» با بیان اینکه پروش ماهی در قفس راه‌حلی مناسب برای کاهش فشار بر ذخایر آبزیان کشور و همچنین افزایش تولید آبزیان است، گفت: استان هرمزگان در بحث پروش ماهی در قفس و دریا مانند دیگر فعالیت‌های شیلاتی استانی پیشرو و با قابلیتی درخشان است.
وی افزود: در این استان مناطق ساحلی کوهستک، جزیره لارک (‌شمال، شمال غربی و شمال شرقی)، ‌جزیره هنگام، جزیره قشم (جنوب شرقی)، ‌جزیره فارو، ‌جزیره کیش، ‌جزیره هندورابی، ‌بندر چارک، گرزه، حسینیه، شیرویه، مقام، ‌بندر جوادالائمه از ظرفیت مناسبی جهت پرورش ماهی در قفس برخوردارند.
معاون آبزی‌پروری شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه استان هرمزگان از ظرفیت 90 هزار تنی شناسایی شده جهت پرورش ماهی در قفس برخوردار است گفت:پروش ماهی در قفس گرزه با ظرفیت تولید پنج هزار تن گامی مهم در رسیدن به ظرفیت 90 هزار تنی استان است0.
کریمی با بیان اینکه مرکز پروش ماهی گرزه در حال حاضر بچه ماهی لازم را تامین و در حال عبور از مرحله وزن‌سازی و نرسی قرار دارند، خاطرنشان کرد: امید است در ایام مبارک دهه فجر شاهد ذخیره‌سازی این ماهیان در قفس‌های پرورش ماهی گرزه باشیم.
وی تصریح کرد: این طرح که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تسهیلات صندوق حمایت از توسعه ملی با عاملیت بانک کشاورزی صورت می‌گیرد با استفاده از تکنولوژی روز دنیا اشتغال بالغ بر 30 نفر را به صورت مستقیم تامین می‌کند.
گفتنی است گرزه از توابع بخش شیبکوه شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان واقع در جنوب ایران است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه