روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
08 بهمن 1394  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 4498
0
0
گردش روحانی و ظریف در روم باستان
حسن روحانی رییس جمهوری ایران و اعضای هیات همراه در آخرین ساعات سفر 3روزه خود به رم، از مناطق باستانی روم قدیم و آثار چند هزار ساله برجای مانده در پایتخت ایتالیا بازدید کرد.
به گزارش ایرنا، بسیاری از این مجموعه‌های آثار باستانی در هسته مرکزی شهر رم قرار دارد که بخش‌های اصلی آن مانند مجموعه سنگی عظیم «کلوسئو» پس از چند هزار سال تقریبا سالم برجای مانده است.
حضور روحانی و «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران در هسته مرکزی شهر رم که همیشه شاهد حضور هزاران گردشگر خارجی است، مورد توجه قرار گرفت و افراد بسیاری از این بازدیدها عکس می‌گرفتند.
شهر رم پایتخت ایتالیا بیشترین آثار باستانی متمرکز و مجموعه‌ای از جمله کاخ‌های امپراتوران رومی را در خود جای داده است که بسیاری از آنها برای جلوگیری از فرسودگی و خطر آسیب دیدن برای بازدید از نزدیک گردشگران بسته است. کلوسئو از اصلی‌ترین مجموعه‌های باستانی رم است که تقریبا مشابه ورزشگاه‌های امروزی با سکوهای تماشاگران، مکان ویژه جلوس امپراتور و اعضای خانواده، مسیرهای دسترسی‌های زیرزمینی، مکان‌های نگهداری حیوانات درنده و اتاق‌های شبیه سلول برای محبوس کردن گلادیاتورها با هدف مبارزه با حیوانات ساخته شده است.
در جریان سفر روحانی در راس یک هیات بلندپایه به ایتالیا به عنوان یک کشور اروپایی که پس از 11سال انجام گرفت، مذاکرات گسترده‌ای بین سران دو کشور انجام شد و 14قرارداد به ارزش حدود 17میلیارد دلار امضا شد.
روابط ایران و واتیکان مرکز مذهبی کاتولیک‌ها نیز در دیدار روحانی و پاپ فرانسیس مورد بررسی قرار گرفت که نخستین دیدار یک رییس جمهوری ایران و پاپ پس از 16سال به شمار می‌رود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه