روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
25 بهمن 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 43916
0
0
مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه:
تهران و مسکو رابطه‌شان را براساس تهدیدها و فرصت‌های مشترک گسترش دهند
ایرنا: مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه دیروز در نشست «روابط ایران و روسیه، 39 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی» که به همت حزب لیبرال دمکرات روسیه در ساختمان مجلس دوما برگزار شد، در رابطه با اینکه در تشریح تهدیدها و فرصت‌های مشترک ایران و روسیه در منطقه و جهان گفت: مواد مخدر در منطقه ما در طول 15 سال گذشته با توجه به حضور (نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) ناتو در افغانستان، به جای کاهش، 40 برابر رشد کرده که این مساله یکی از تهدیدهای مشترک ایران و روسیه است.
او مبارزه با تروریسم را دیگر تهدید مشترک دو کشور دانست و گفت: اگر چه مبارزه با تروریسم، تهدیدی جهانی است، اما ایران و روسیه صادقانه در مبارزه با این پدیده عمل کرده اند و به پیروزی‌هایی نیز دست یافته‌اند.
او با اشاره به یکجانبه‌گرایی آمریکا که منشا بسیاری از بی‌ثباتی‌ها در منطقه و جهان است، گفـت: تحریم‌های غرب علیه ایران و روسیه و دکترین جدید اتمی آمریکا، از دیگر تهدیدهای مشترک دو کشور است.
او در تشریح منافع مشترک دو کشور، ثبات در منطقه خاورمیانه و اوراسیا، تثبیت قیمت حامل‌های انرژی در جهان، ترانزیت کالا (راهگذار شمال - جنوب) و در نتیجه تاثیرگذاری بر حمل و نقل منطقه ای و جهانی و موضوع دریای خزر را از دیگر فرصت‌های همکاری مشترک دانست.
او در ادامه پاسداشت انقلاب اسلامی ایران را به معنای پاسداشت پیروزی مبارزات طولانی مردم ایران برای کسب استقلال و آزادی عنوان کرد که در نتیجه آن حکومتی برپایه مردمسالاری دینی،
شکل گرفت.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه