روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
25 بهمن 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 43915
0
0
در دیدار هیات اندیشمندان سیاسی فرانسه با امیرعبدالهیان مطرح شد:
روند مثبت رایزنی‌های ایران و فرانسه به تقویت ثبات در منطقه کمک می‌کند
خانه ملت: امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار ژاک هوگارد، رئیس هیات اندیشمندان سیاسی فرانسوی با اشاره به روابط دیرینه ایران و فرانسه و تحولات مثبت در روابط دو کشور از جمله توسعه همکاری‌های سیاسی روز دوشنبه گفت: فرانسه در مباحث سیاسی نقشی مهم در اتحادیه اروپا ایفا می‌کند و ارتقاء مناسبات دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و فرانسه می‌تواند به افزایش بیشتر مبادلات سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی منجر شود.
او در ادامه گفت: روابط پارلمانی میان کشورها این امکان را مهیا می‌سازد که روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف کامل شده و در جهت غنای هر چه بیشتر آن روابط  و تعاملات پیش رود .
او گفت: روابط پارلمانی ایران و فرانسه حائز اهمیت است و مجلس شورای اسلامی خواهان تعمیق روابط با اروپا و از جمله فرانسه است و از تلاش‌های همه اندیشمندان سیاسی در این زمینه حمایت می‌کند. با توجه به وجود بسترهای مناسب در روابط فیمابین، انتظار می‌رود مناسبات جمهوری اسلامی ایران و فرانسه توسعه و عمق بیشتری یابد. او با تشریح مواضع کشورمان در قبال تحولات منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران بر حل بحران‌های منطقه‌ای در سوریه، یمن، لیبی و بحرین از طریق گفت‌وگو تاکید داشته و روند مثبت رایزنی‌های دو کشور در خصوص مسائل منطقه‌ای،  کمک به تقویت صلح و ثبات در منطقه خواهد بود.ژاک هوگارد با تاکید بر اراده این کشور در زمینه ایجاد روابط متوازن با جمهوری اسلامی ایران گفت: فرانسه برای روابط با ایران و توسعه آن اهمیت بسیار قائل است و نگاه مثبتی در این خصوص در بین مردم و دولتمردان فرانسوی حاکم می‌باشد.
او ادامه داد: فرانسه مایل به گفت‌وگو با ایران در خصوص تحولات منطقه‌ای بوده و از وجود روابط خوب بین  دو کشور خرسند است و توسعه روابط فرانسه با ایران رویدادی مهم و مثبت می باشد که برای هر دو کشور حائز اهمیت تلقی می شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه