روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
25 بهمن 1396  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 43879
0
0
در سالن شیخ بهایی آبفای اصفهان انجام شد
برگزاری سمیتئاتر آموزش انگیزش کارکنان با هدف مدیریت منابع انسانی
همدلی ـ مجید مرادیان| سمیتئاتر آموزش انگیزش کارکنان با حضور معاون منابع انسانی وبهبود مدیریت، مدیران و کارکنان شرکت آبفای استان اصفهان با هدف مدیریت منابع انسانی، ارتقای سطح انگیزه کارکنان در سالن شیخ بهایی شرکت برگزار شد.
مدیر دفتر آموزش شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با اشاره به برگزاری سمیتئاتر انگیزش برای کارکنان شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان اعلام کرد: مهمترین هدف ما از مدیریت منابع انسانی، ارتقای سطح انگیزه کارکنان است. انگیزه دادن به کارکنان مستلزم آن است که نیازهای مختلف آنها را بشناسیم و آنها را تامین کنیم. درباره نیازهای انسان نظریه‌های زیادی ارائه شده‌‌اند. یکی از نظریه‌هایی که اخیرا مطرح شده است، نظریه CHAMPFROGS به معنی قورباغه‌های قهرمان است. هر یک از 10 حرف این واژه، سرآغاز کلمه‌‌‌ای است که به یکی از نیازهای اساسی انسان اشاره دارد.
اعظم‌السادات مرتضوی ادامه داد:چقدر به کارکنان اطلاعات می‌دهیم و کنجکاوی آنها را پاسخ می‌دهیم؟ کارکنان سازمان، چقدر به کارشان افتخار می‌کنند؟ چقدر کارکنان و افکارشان را تایید می‌کنیم؟چقدر روی دانش و مهارت کارکنان سرمایه گذاری می‌کنیم به گونه‌‌‌ای که احساس شایستگی و استادی کنند؟ چقدر اجازه می‌دهیم که کارکنان روی کار و شرایط کار اثرگذار باشند و احساس قدرتمندی کنند؟ چقدر به کارکنان آزادی عمل برای ابتکار و خلاقیت ‌‌‌می‌دهیم؟ چقدر امکان همکاری با همکاران خوب و کار تیمی را برای کارکنان فراهم کرده‌ایم؟ شرایط کار کارکنان چقدر منظم، ایمن و قابل پیش بینی است؟ تا چه‌‌اندازه در تعریف و تخصیص اهداف برای کارکنان موفق بوده ایم و چقدر بین اهداف آنها و اهداف سازمان سازگاری وجود دارد؟ کارکنان چقدر احساس ‌‌‌می‌کنند که مورد توجه و احترام و قدردانی هستند؟ اینها نکات مدیریتی ست که باید مورد توجه قرار گیرند تا در نهایت بهره‌وری در سازمان افزایش یابد.
وی به محتوای ‌‌‌سمیتئاتر پرداخت و عنوان کرد: در ‌‌‌سمیتئاتر انگیزش برای کارکنان سعی بر آن شد به مفهوم انگیزش و تاریخچه توجه به انگیزش، ارائه نظریه‌های دانشمندان معاصر پیرامون مقوله انگیزش،درنظر گرفتن انواع پاداش در سازمان و تاثیر آن بر رضایت شغلی، ارائه طرح‌های جدید اعطای پاداش و تبیین ماتریس انگیزشی رفاهیات پرداخته شود تا کارکنان و مدیران با آشنایی با این مفاهیم بهتر وبیشتر از گذشته با انگیزه دو چندان به ادامه فعالیت‌ها بپردازند.
مدیر دفتر آموزش شرکت آبفا استان اصفهان با پرداختن به تعریف ‌‌‌سمیتئاتر بیان داشت: در دورانی که بهره‌مندی از دنیای مجازی در کسب مهارت تاثیر شگرفی بر جای گذارده است، استفاده از ادبیات و هنر، کارآیی و اثربخشی آموزش‌های مهارتی را در دنیای حقیقی دو چندان کرده است. در این راستا سمیتئاتر(سمینار+ تئاتر و نمایش)، سخنرانی هدفمندی است که آموزش را واقعی‌تر، ملموس تر و لذت بخش‌تر می‌سازد و مخاطب را در تجربه‌‌‌ای ماندگار بدون خستگی و دلزدگی ارتقا می‌بخشد. در سمیتئاتر انگیزش مشکلات سازمانی به صورت نمایش و توسط هنرمندان نشان داده شد و در خلال آن مدرس به بیان سرفصل‌های اهداف اساسی این دوره (چرا کارکنان مطابق انتظار مدیران کار نمی‌کنند) شاید نمی‌توانند، شاید نمی‌خواهند، شاید نمی‌دانند، شاید مانعی وجود دارد، پرداخت.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه