روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
06 بهمن 1394  |  اقتصاد  |  کد خبر: 4304
0
0
آغاز واگذاری‌های بزرگ سازمان خصوصی‌سازی
سازمان خصوصی‌سازی قصد دارد در بهمن ماه سهام شرکتهای پالایشگاه نفت کرمانشاه، توسعه خدمات بازرگانی نورد ایران، پتروشیمی دماوند، مس شهر بابک،‌ جایگاه های سوخت، پیست اسب سواری و سهام بانکهای ملت، صادرات و تجارت را مجموعا به ارزش 3300 میلیارد تومان را از طریق بورس، فرابورس و مزایده واگذار کند.
سید جعفر سبحانی- مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی در این باره گفت: به این ترتیب قرار است سهام شرکتهای پتروشیمی دماوند به ارزش 1700 میلیارد تومان، پالایشگاه نفت کرمانشاه به ارزش580 میلیارد تومان، مس شهر بابک به ارزش 92 میلیارد تومان و توسعه خدمات بازرگانی نورد ایران به ارزش 82 میلیارد تومان و مجموعا به ارزش 2500 میلیارد تومان در روز 18 و 25 بهمن ماه واگذار شود که در این میان سهام پالایشگاه کرمانشاه از طریق فرابورس و مابقی شرکتها از طریق مزایده واگذار می شوند.
ادامه روند صعودی شاخص بورس
بورس تهران همزمان با سفر رئیس جمهور به کشورهای اروپایی در روز گذشته و احتمال انعقاد قراردادهای جدید، رونق خود را دو چندان کرد و با اقبال سهامداران به اکثر گروه ها مواجه شد. به صورتی که اکثر گروه های بورسی به خصوص شرکت‌های خودرویی، معدنی و فولادی با افزایش قیمت و تقاضای میلیونی مواجه شدند تا شاخص بورس را در رکورد شکنی جدید با 1117 واحد رشد از کانال 67 هزار واحد به مرز کانال 69 هزار واحدی پرتاب کند.بر این اساس در بازار روز گذشته شرکت‌های تاپیکو، غدیر، فولاد مبارکه، مپنا، ملی مس، سرمایه گذاری امید، مخابرات، گل گهر، پتروشیمی پردیس، چادرملو و صندوق بازنشستگی تاثیر 100 تا 40 واحدی بر شاخص بورس گذاشتند.
گرانی 4 هزار تومانی گوشت
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی با اعلام «افزایش ۴ هزار تومانی قیمت گوشت گوسفندی در یک ماه گذشته» گفت: از وزارت جهاد کشاورزی می‌خواهیم به صورت قاطع، جلوی صادرات دام زنده را بگیرد.علی اصغر ملکی گفت: قیمت کنونی هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی به 33 هزار تومان رسیده، درحالی که قیمت این محصول در ابتدای دی ماه 28 تا 29 هزار تومان بوده است.
آغاز پیش فروش بلیت نوروزی قطار
پیش فروش بلیت نوروزی قطار از ساعت 19 روز گذشته آغاز شد که براساس برنامه‌ریزی انجام شده در تاریخ‌های ۵، ۶ و ۷ بهمن‌ماه به صورت محوری فروش اینترنتی بلیت و در تاریخ‌های ششم، هفتم و هشتم بهمن‌ماه فروش آنلاین از طریق سامانه‌ یکپارچه فروش بلیت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و دفاتر فروش بلیت انجام خواهد شد.
آزادسازی پول های
مسدود شده ایران در سوئیس
سخنگوی وزارت امور اقتصادی سوئیس آزاد شدن 12 میلیون فرانک سوئیس معادل ۱۱.۸ میلیون دلار از پول های ایران را تایید کرد و گفت: این پول‌ها هم متعلق به افراد و شرکت‌ها و هم موسسات دولتی است و تاکنون کسی مدعی مالکیت حدود ۱۰ هزار فرانک آن نشده است.براساس برآورد ایران، این کشور در حال حاضر حدود ۳۲ میلیارد فرانک سوئیس در اختیار دارد که قبلا در بانک‌های مختلف در سراسر دنیا مسدود شده بود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه