روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
06 بهمن 1394  |  سیاست  |  کد خبر: 4288
0
0
رد صلاحیت‌شده مجلس برای خبرگان تایید شد
ایسنا- حجت‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی از تایید صلاحیت خود برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان خبر داد. منتجب نیا در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز کاندیدا شده بود که صلاحیتش مورد تایید هیات‌های نظارت استانی قرار نگرفت.
انصراف حائری شیرازی به خاطر عدم حمایت جامعتین
همدلی- نماینده استان فارس در مجلس خبرگان به خاطر عدم حمایت جامعتین از نامزدی وی دوره بعدی این انتخابات انصراف داد. درمتن اطلاعیه انصراف آیت الله حائری شیرازی که در وبسایت شخصی وی منتشر شده، آمده است: اینک که انتخابات خبرگان و مجلس در آستانه برگزاری است، همه باید به پای صندوق های رای برویم و کسانی را انتخاب کنیم که هیچ گونه خوش بینی به طاغوت های زمان ندارند. کفر به طاغوت مقدم بر ایمان به خدا و رسول و ائمه اطهار علیهم السلام و مومنین است. وی افزود: اینجانب هم به امید اعلام کفر به طاغوت در زمینه هایی که مورد غفلت واقع شده، می خواستم در مجلس خبرگان آینده حضور داشته باشم که برای حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کردم تا آرای مرکز کشور پشتوانه کار بزرگی که می خواهم انجام دهم باشد ولی جامعتین تعهداتی به دیگران داشتند و غیر از مرکز تهران هم برای منظور حقیر مناسب نبود و از طرف دیگر مستقل وارد صحنه انتخابات شدن، ایهام مقابله با استخوان داران در حرکت انقلابی و اسلامی ما و پیوستن به دیگران را در پی داشت.
گزارش فساد فوتبال در مجلس، برای انحراف از بررسی صلاحیت‌ها بود
ایلنا- دبیر کل حزب اتحاد ملت گفت: قرائت عجولانه گزارش فساد فوتبال در مجلس در این شرایط برای این است که ذهن جامعه از بررسی صلاحیت‌های مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی منحرف شود. شکوری‌راد با اشاره به موضوع بررسی صلاحیت‌ها گفت: ‌موضوع گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص فساد در فوتبال بیش از دو سال پیش آغازشد و روز گذشته عجولانه در صحن مجلس خوانده شد که به نظر می‌رسد دارای اهداف سیاسی است. ضمن اینکه صداوسیما نیز با جنجال‌سازی تلاش می‌کند بیش از حد به این مسئله بپردازد. او افزود: موضوعی مثل فساد در فوتبال مورد توجه نشریه‌ها و مردم است برای همین هدف از قرائت این گزارش در شرایط کنونی دامن زدن به ادعاهایی است که هنوز راه زیادی برای اثبات آن پیش‌رو قرار دارد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه