روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
24 دی 1396  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 42554
0
0
صدور 204 هزار کارت هوشمند ملی در گلستان
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، یک میلیون و 367 هزار و 708 نفر گلستانی را واجد دریافت کارت هوشمند ملی دانست وگفت: امسال تاکنون 204 هزار کارت هوشمند ملی در استان صادر شده و تا پایان سال این رقم به 400هزار نفر می‌رسد.
به گزارش ایرنا «علی‌اصغر طهماسبی» در دومین نشست شورای ثبت احوال استان در سال 96 اظهار کرد: صدور شناسنامه و کارت ملی به عنوان اسناد هویتی ایرانیان، از مهمترین وظایف سازمان ثبت احوال است و نباید به آن خدشه ای وارد شود و همه دستگاهها مکلف به همکاری با این مجموعه هستند.
وی با اشاره به اهمیت صدور کارت هوشمند ملی اضافه کرد: با صدور این کارت‌ها شاهد کاهش نسبی هزینه‌های دولتی و مردمی بوده و خدمات سریع‌تر و ساده تر به مردم ارائه می‌شود. به گفته وی؛ همچنین داد و ستدهای الکترونیکی با توجه به قابلیت امضای دیجیتال در این کارت‌ها سریع‌تر صورت خواهد گرفت.
معاون استاندار گلستان افزود: امنیت کارت هوشمند ملی بالاتر از سایر کارت‌های مرسوم است و امکان جعل وسوء استفاده از آن وجود ندارد.
وی؛ به حداقل رسیدن جعل هویت و افزایش ضریب امنیت هویت شهروندان را از دیگر مزایای کارتهای هوشمند ملی عنوان کرد. طهماسبی همچنین مهمترین وظایف ثبت احوال را ساماندهی ثبت وقایع حیاتی و مهاجرت، اتقان اسناد سجلی و مدارک هویتی، تولید و انتشار آمار و اطلاعات جمعیتی ایرانیان، استقرار نظام جامع شناسایی، استقرار سازمان الکترونیک، ارتقاء مستمر کیفیت و کمیت نحوه ارائه خدمات، حساس سازی و ارتقاء آگاهی‌های عمومی و افزایش کارآیی و ارتقاء بهره وری سازمانی بیان کرد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه