روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
24 دی 1396  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 42553
0
0
اجرای 5 طرح ملی آبرسانی در کهگیلویه و بویراحمد
قائم مقام شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنج طرح ملی آبرسانی کهگیلویه و بویراحمد با اعتباری بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در دست اجرا است.
به گزارش ایسنا، «فریبرز ضرغامی» در جمع خبرنگاران افزود: پروژه‌های مختلفی در بخش آبرسانی مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست.
قائم مقام شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این پروژه‌ها شامل آبرسانی به سد تنگ سرخ، آبرسانی به چهار شهر کهگیلویه، آبرسانی به لیکک، ساخت یستگاه پمپاژ آب منطقه دهدشت غربی و تامین آب اراضی خان احمد، لیشتر و دشت مور هستند.
ضرغامی عنوان کرد: آب‌رسانی به شهرهای دهدشت، سوق، چرام و لنده از محدوده تصفیه خانه خیرآباد گچساران در مجاورت سد کوثر با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیاردریال و ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.
وی ادامه داد: علاوه بر تامین آب شرب این چهار شهر آب ۳۵۰ روستا در مسیر این طرح با جمعیتی بالغ بر ۸۷ هزارو ۷۰۰ نفر نیز تامین خواهد شد.
قائم مقام شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طرح انتقال آب ازسد کوثر به یک هزار و ۳۳۰ هکتار از اراضی‌های منطقه دشت لیشتر، خان احمد و دشت مور با اعتباری بیش از ۴۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و پیشرفت فیزیکی 40 درصد از دیگر طرح‌های در دست اجرای استان است.
ضرغامی بیان کرد: با بهره برداری از این طرح زمین‌های کشاورزی روستاهای آبرزی، آب توت، انجیر سیاه، انگشترک و چهاربیشه تامین می‌شود.
وی افزود: طرح آبرسانی به شهر لیکک و ۵۵ روستای اقماری شهرستان بهمئی با اعتباری به مبلغ ۱۸۰میلیارد ریال با 32 درصد پیشرفت فیزیکی دردست اجراست.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه