روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
24 دی 1396  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 42550
0
0
اختصاص 100 میلیارد ریال برای زیر ساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی نمین
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل گفت: 100 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل زیر ساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی نمین اختصاص یافته که با تکمیل آن تحول اقتصادی در استان به لحاظ اشتغالزایی ایجاد می‌شود.
به گزارش ایرنا، «داود شایقی» افزود: برای تامین زیرساخت‌های نواحی صنعتی شهرستان‌های استان هم 30 میلیارد ریال اختصاص یافته تا مشکلات موجود در مناطق محروم استان برطرف شود و اشتنغالزایی در نواحی صنعتی افزایش یابد. وی ‌سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان را یادآور شد و افزود: اولویت بندی برای توسعه گردشگری و اجرای کارهای زیربنایی در استان انجام شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل بااشاره به اختصاص کمک‌های فنی اعتباری بیان کرد: کمک‌های فنی و اعتباری مختص صنعت‌، گردشگری و کشاورزی با هدف اشتغالزایی صورت می‌گیرد.
شایقی در باره اختصاص یارانه به طرح‌ها و واحد‌های تولیدی استان افزود: هر دستگاه اجرایی طرح تولیدی و صنعتی را معرفی کند از یارانه دولت بهره مند خواهد شد.
حسین پیرموذن رئیس اتاق بازرگانی و صنایع معادن و کشاورزی استان اردبیل هم در این جلسه خواستار توجه ویژه به صادر کنندگان شد و افزود: یکی از مشکلات اصلی صادرات در استان فراهم نبودن بستر لازم در گمرک بیله‌سوار است که باید نسبت به ساماندهی وضعیت این گمرک اقدام شود.
وی تسهیل امور گمرکی برای صادرکنندگان را ضروری خواند و گفت:برای تسهیل امور گمرکی جلسه هماهنگی با مسئولان مربوطه کشور آذربایجان خواهیم داشت.
پیرموذن درباره صادرات سیمان به آذربایجان گفت:صادرات سیمان به میزان 100 هزارتن در دستور کار است که در صورت تحقق ظرفیت تولید کارخانه سیمان افزایش خواهد یافت.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه