روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
24 دی 1396  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 42549
0
0
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان از همکاری اصفهان و آنکارا در سه محور خبر داد
هتل‌سازی، صنایع غذایی و انرژی خورشیدی
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اصفهان و آنکارا می‌توانند در بخش ساخت هتل‌، صنایع غذایی و انرژی خورشیدی همکاری مشترکی را تعریف کنند.
«سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی» در دیدار هیات تجاری و فرهنگی آنکارا ترکیه از تهیه و تنظیم 140طرح ‌سرمایه‌گذاری استان اصفهان خبر داد و گفت: مطالعه، امکان سنجی و جا نمایی طرح‌های قابل ‌سرمایه‌گذاری بر اساس مزیت‌های استان انجام شده است.
وی افزود:اصفهان به عنوان مرکز گردشگری ایران می‌تواند فرصت مناسبی برای ‌سرمایه‌گذاران بخش گردشگری ترکیه ایجاد کند از این رو بهترین مکان‌های شهر اصفهان برای ساخت هتل در نظر گرفته شده و آماده جذب ‌سرمایه‌گذاری مشترک با طرف ترکیه ایی هستیم.
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان اضافه کرد:برند شهری اصفهان به زودی رونمایی می‌شود و این برند می‌تواند نقش مهمی در جذب گردشگران خارجی به اصفهان و بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی کم نظیر آن داشته باشد.
وی به سرمایه‌گذاران ترک خاطر نشان کرد:کلیه ‌سرمایه‌گذاری خارجی در اصفهان از سوی دولت گارانتی می‌شود و بخش خصوصی اصفهان آماده هر گونه همکاری و خدمات مشترک با طرف خارجی است.
سهل‌آبادی اصفهان را یکی از قطب‌های تولید مواد غذایی کشور عنوان کرد و گفت:تولید محصولات متنوع کشاورزی در کنار صنایع تبدیلی غذایی‌، فرصت مناسبی برای ‌سرمایه‌گذاری خارجی در این بخش است.
وی امنیت را مهمترین مولفه جذب سرمایه‌گذاری خارجی دانست و گفت: ایران به عنوان امن‌ترین منطقه خاورمیانه شناخته می‌شود و بهترین قانون جذب ‌سرمایه‌گذاری خارجی را به خود اختصاص داده است.
رئیس هیات تجاری، اقتصادی و فرهنگی ترکیه نیز در این دیدار گفت:هیات تجاری و سرمایه‌گذاری آنکارا ترکیه خواستار سرمایه‌گذاری در استان اصفهان در بخش‌های گردشگری،ساختمان‌سازی و مواد غذایی است.
«علی فاروق ایلدریم» تصریح کرد:آنکارا و اصفهان دارای وجه مشترک بسیاری در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی است و از این اشتراکات می‌توان برای همکاری‌های بلند مدت اقتصادی و سرمایه‌گذاری بین این دو شهر استفاده کرد.
وی با اشاره به حضور ‌سرمایه‌گذاران بخش گردشگری ترکیه در این هیات گفت:این ‌سرمایه‌گذاران مایل به ‌سرمایه‌گذاری در ساخت هتل در اصفهان هستند و در این زمینه می‌توان با تشکیل کارگروه مشترک فرصت‌های هتل سازی را به آنان اطلاع رسانی کرد.
ایلدریم با اشاره به تحریم‌های اقتصادی علیه ایران گفت:تشکیل یک شرکت مشترک بین ‌سرمایه‌گذاران انکارا و اصفهان می‌تواند پیامدهای تحریم‌ها را کاهش دهد.
وی تولید انرژی پاک را یکی دیگر از ظرفیت‌های همکاری دو طرف عنوان کرد و گفت:شرکت‌های تولید سلول خورشیدی فعالی در آنکارا مشغول فعالیت است که می‌توان بخشی از فعالیت مشترک بین اصفهان و آنکارا را تشکیل دهد.
در حاشیه این نشست 3 ساعته‌، هیات تجاری آنکارا در سه بخش هتل سازی‌، انرژی خورشیدی و محصول غذایی با فعالان اقتصادی اصفهان دیدار و گفتگو کردند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه