روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
20 دی 1396  |  ورزش  |  کد خبر: 42413
0
0
منیژه حکمت تنها کارگردان زن حاضر در جشنواره فیلم فجر؛
نمی خواهم سیاهی لشکر باشم
منیژه حکمت امسال در سکوت خبری فیلم «جاده قدیم» را جلوی دوربین برد و با نظر اعضای هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر، جدیدترین ساخته‌اش به جشنواره راه یافت. این کارگردان و تهیه کننده می‌گوید همچون ساخته‌های قبلی‌اش، «جاده قدیم» هم به معضلات بزرگ زنان در جامعه می‌پردازد. او همچنین معتقد است که امسال فیلمسازانی که معمولا مورد تایید جشنواره فیلم فجر هستند در بخش مسابقه حضور دارند.
حکمت درباره که پیش‌تر دو فیلم «زندان زنان» و «سه زن» را در مقام کارگردان جلوی دوربین برده، در پاسخ به این پرسش که آیا فیلم «جاده قدیم» هم فضایی زنانه دارد یا خیر به ایسنا گفت: «بله این فیلم هم فضای زنانه دارد. یکی دیگر از معضلات بزرگی که جامعه ما و البته جامعه جهانی باید تکلیفش را با آن روشن کند، در این فیلم مطرح کرده‌ام. در حقیقت یکی از مشکلات عدیده‌ای که خانم‌ها به خصوص در ایران دارند و با آن درگیر هستند، در این فیلم بازگو می‌شود.»
حکمت درباره پیش‌بینی‌اش از اتفاقی که در جشنواره سی و ششم برای فیلمش رخ خواهد داد نظر جالبی دارد و می‌گوید: «من همه چیز را رصد می‌کنم؛ امسال فیلمسازانی که معمولا مورد تایید جشنواره هستند، در این رقابت حضور دارند اما من هم نمی‌خواهم نقش سیاهی لشکر جشنواره فیلم فجر را بازی کنم و به موفقیت فیلم‌ام امیدوارم و امید دارم داوری‌ها بر اساس عدالت و بر مبنای شاخصه‌های سینمایی و منافع ملی باشد.»
در «جاده قدیم» که تهیه کنندگی و کارگردانی آن را منیژه حکمت بر عهده دارد، مهتاب کرامتی، آتیلا پسیانی و فرهاد اصلانی نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه