روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
20 دی 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 42393
0
0
ابتکار: دولت برخی محدودیت‌ها را با بی‌رغبتی اعمال می‌کند
ایلنا| معاون رئیس‌‌‌‌جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: دولت حامی بیان نقد، مشکلات، کاستی‌ها، بی‌عدالتی و تبعیض است و در جایی که به دلیل برخی سوءاستفاده‌ها ناچار به اعمال برخی محدودیت‌ها می‌شود این کار را با بی‌میلی، بی‌رغبتی و تاسف انجام می‌دهد.
معصومه ابتکار روز دوشنبه در سفر یکروزه خود به استان بوشهر در نشست با سازمان های مردم نهاد این استان، گفت: دولت دوازدهم از نقد استفاده می کند و باید فضا برای طرح مشکلات و اعتراض‌ها در چارچوب قانون مهیا باشد.
وی با بیان اینکه مردم اگر مشکل و کمبودی دارند و احساس بی عدالتی و تبعیض می کنند باید فرصت بیان آنها را داشته باشند، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر عدالت شکل گرفته و تا زمانی که این فضا نباشد که مردم بتوانند دردها، مشکلات کاستی‌ها را بگویند این عدالت هرگز به معنی و مفهوم واقعی خود فراتر از شعار نمی‌رسد.
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده یادآور شد: دولت معتقد به آزادی اینترنت و بهره‌مندی صحیح از فضای مجازی است ولی یک سری اتفاق‌هایی افتاد که فضا را به سمتی برد که دولت مجبور شد از این جهت‌گیری‌ها عبور کند.
ابتکار با بیان اینکه این محدودیت ها به نفع هیچ کسی و هیچ بخشی از جامعه نیست و ما را از آرمان‌ها و جهت‌گیری‌های اصلی خود دور می‌کند، تصریح کرد: با توجه به اهمیت نقش سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌ها) در پیشبرد امور، دولت مصصم و پیگیر تدوین و تصویب قانون برای این تشکل ها و مشارکت عمومی است.
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به نقش سازمان‌های غیردولتی در جلب مشارکت مردم و ایجاد جریان‌های اجتماعی بیان کرد: پایه‌گذاری جریان‌های اجتماعی مثبت برای توان‌افزایی زنان، کاهش آسیب‌ها، ارتقای سطح آموزش، دانش، فرهنگ و بهبود محیط زیست، تحولات ارزشمند و بیانگر آغاز جریان‌های اجتماعی نیک با مشارکت مردم برای حل مشکلات جامعه است.
ابتکار با اشاره به اهمیت و موفقیت طرح تاب‌آوری گفت: طرح تاب‌آوری از جمله طرح‌های مثبت مطرح توسط استان بوشهر است که امروز تفاهمنامه اجرای مرحله دوم آن با استاندار بوشهر امضا می‌شود.
وی با بیان اینکه تلاش می‌شود این طرح با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد، تسهیل‌گران، استادان دانشگاه و متخصصان با قوت ادامه باید، اظهار داشت: در این طرح علاوه بر زنان خانواده نیز دیده شده است.
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تجربه موفق شبکه‌سازی سازمان‌های مردم‌نهاد در سازمان محیط زیست به صورت استانی، منطقه ای و ملی اظهار داشت: با تشکیل شبکه‌های تخصصی و موضوعی می‌توان در شورای برنامه‌‌‌ریزی به عنوان یک شبکه حضور داشت. ابتکار ارتقا، توان‌افزایی و ارتقای سطح توانمندی‌‌‌های سازمان‌‌های مردم‌نهاد را از جمله طرح‌های معاونت زنان و خانواده ریاست‌جمهوری دانست و تصریح کرد: در این طرح آموزش و آشنایی با مباحث اجتماعی، مدیریت سازمان‌های مردم‌نهاد، روش‌ها و شیوه‌‌های مدیریت، درآمدزایی و روش‌های جلب منابع مطرح می‌شود.
وی یادآور شد: اگر الان فضای مجازی وجود دارد و بر آزادی آن تاکید داریم به همان میزان به انضباط آموزش و ساماندهی و نظام‌‌مند کردن این فضا نیز تاکید می‌کنیم، زیرا این فضا می‌تواند بسیار آسیب زننده باشد و به نظام ارزش‌های اخلاقی و باورها و ساختارهای اجتماعی ما ضربه وارد کند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه